Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs funta do dolara GBPUSD w obliczu danych PKBPrzed nami nowy tydzień handlowy. W poniedziałek nie należy się jednak spodziewać większej zmienności. Pierwszy dzień tygodnia zazwyczaj ] charakteryzuje się mniejszymi ruchami, a dokładając do tego właściwie pusty kalendarz makro i święto w Japonii, ruchy mogą być ograniczone. Wyjątkiem dziś może być funt brytyjski, gdzie o godzinie 10:30 poznamy kilka ważnych odczytów z Wielkiej brytanii. Co z kursem funta do dolara GBPUSD w poniedziałek 13 stycznia?


Jak funta do dolara przed danymi PKB z Wielkiej Brytanii

Podczas poniedziałkowej sesji uwaga inwestorów może zostać skupiona na rynku funta brytyjskiego. Patrząc technicznie na interwał D1, mamy do czynienia z wyraźnym cofnięciem po ostatnim silnym rajdzie wzrostowym. W ostatnim czasie kurs zdołał nawet na chwilę zejść poniżej poziomu 1,30 USD, który powinien w najbliższych dniach stanowić wsparcie. W przypadku jego zanegowania, droga w kierunku poziomu 1,2780 może zostać otwarta. Oporem pozostaje dopiero strefa przy 1,3350.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1

Sytuacja wygląda dużo ciekawiej na niższym przedziale czasowym. Rynek po nieudanej próbie wybicia oporu przy 1,3095 podąża w kierunku strefy wsparcia przy okrągłym 1,3000. Miejsce to wynika z punktu D układu harmonicznego, który jest także wzmocniony geometrią fal AB i CD (czerwone prostokąty). Odbicie się w tym miejscu może wygenerować kolejną falę wzrostową. Jeżeli jednak doszłoby do wybicia dołem, spadki mogą przyspieszyć.

Wykres GBPUSD
Możliwy układ harmoniczny na interwale H1, GBPUSD

Zobacz także: Kurs euro do dolara odbija od 1,11 USD, USDJPY z szansą na dalsze wzrosty?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na poniedziałek 13 stycznia

Podczas dzisiejszej sesji zmienność w godzinach nocnych była wyraźnie mniejsza, a to za sprawą święta w Japonii. W poniedziałek nie należy się spodziewać większych ruchów ponieważ w kalendarzu makroekonomicznym nie znajdziemy wielu istotnych odczytów. Ruchy mogą pojawić się jedynie na kursie funta brytyjskiego ponieważ o 10:30 opublikowanych zostanie szereg odczytów z Wielkiej Brytanii, najważniejszy będzie tutaj odczyt PKB. Z kolei podczas sesji amerykańskiej kalendarz jest całkowicie pusty, dlatego może brakować pretekstu do większych ruchów na rynku.

Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com
Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Już 12 lutego o godz. 19:00 spotkanie z Andrzejem Haraburdą: "Porady byłego zawodowego tradera"Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here