Naga MarketsCena funta GBPPLN 29 lipca 2019Kurs funta do dolara GBPUSD kontynuuje spadki, cena ponownie znalazła się na najniższych poziomach w 2019 roku. Piątkowa sesja w USA zakończyła się na plusie, najwięcej zyskał indeks technologiczny +1,1%. Natomiast indeksy azjatyckie rozpoczynają tydzień od niewielkich spadków Hang Seng traci 0,9%, Shanghai Composite 0,1%, a Nikkei 0,4%.  Kalendarz makro na poniedziałkową sesję zapowiada się bardzo słabo, brakuje odczytów które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynki. Zmienność podczas dzisiejszej sesji może być więc niska. Zobaczmy jak wygląda sytuacja na GBPUSD, indeksie DAX i NASDAQ.


  • Kurs funta do do dolara poniżej 1,2400
  • NASDAQ przy szczytach
  • Indeks giełdowy DAX  bez wyraźnego kierunku

Kurs funta do dolara GBPUSD kontynuuje spadki

Kurs funta do dolara znajduje się na coraz niższych poziomach. Technicznie, doszło do pokonania kluczowego wsparcia. Tak długo jak kurs będzie się utrzymywał poniżej 1,2400 obowiązuje scenariusz spadkowy. Aktualnie nie widać żadnych sygnałów, które mógłby przemawiać za korektą wzrostową, wręcz przeciwnie, po wybiciu ważnego wsparcia ruch w dół może przyspieszyć.

Kurs funta do dolara GBPUSD 29 lipca 2019

DAX bez kierunku

Dax  utrzymuje się poniżej strefy przy 12 400 pkt. Po ostatnich sporych ruchach, mamy do czynienia z chwilowym zaburzeniem. Aby potwierdził się kierunek wzrostowy, cena musiałaby wybić górą strefę przy poziomie 12 400 pkt. Kluczowym wsparciem pozostają w dalszym ciągu okolica 12 200 pkt. Dlatego też wzrostów można się spodziewać dopiero po wybiciu w\oporu, a spadków po ponownym zejściu ceny poniżej średniej kroczącej.

Indeks DAX 20 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

NASDAQ przy szczytach

Indeksy giełdowe w USA nie chcą spadać. Trzeba też przypomnieć, że w Stanach Zjednoczonych trwa sezon wyników, niemniej aby pojawił się jakiś większy impuls spadkowy, musielibyśmy zobaczyć większe rozczarowanie przynajmniej na kilku większych spółkach. Jak do tej pory większość wyników jest dobra. Indeksy utrzymują się w rejonach ostatnich szczytów. Technicznie scenariusze dla indeksu NASDAQ zostają więc takie same. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, które może powstrzymywać większe spadki – 7875 pkt. Dopiero zanegowanie struktury może doprowadzić do większej wyprzedaży.

Indeks NASDAQ 29 lipca 2019

Kalendarz makro na poniedziałek 29 lipca

kalendarz makroekonomiczny 29 lipca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here