Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs funta do dolara GBP/USD w drodze po 1,40 USD
Kurs GBP/USD kontynuuje wzrosty

Pomimo, że wczoraj giełdy w USA był zamknięte, tak europejskie indeksy poradziły sobie bardzo dobrze, zdecydowana większość z nich zamknęła się na solidnym plusie. Na rynku walutowym obserwowaliśmy mniejszą zmienność, jednak na uwagę zasługuje funt brytyjski, gdzie kontynuowany jest ruch w ramach trendu wzrostowego. Wielka Brytania jest krajem, gdzie bardzo intensywnie szczepi się obywateli, co ma na celo jak najszybsze odmrożenie gospodarki.

  • Bitcoin kontynuuje wzrosty, cena zbliża się do 50 tysięcy dolarów
  • Indeksy w USA otworzą się pierwszy raz po weekendzie 
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień około 30 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD zakończył wczorajszą sesję mieszanie, a w godzinach nocnych obserwowaliśmy nieznaczne wzrosty

Kurs funta do dolara GBP/USD kontynuuje wzrosty

Patrząc technicznie na parę walutową GBP/USD, możemy obserwować dalszy ruch w kierunku północnym. Po wybiciu oporu przy 1,3480 USD, został on przetestowany od drugiej strony, a następnie ruch w górę przybrał na sile.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, w najbliższym czasie należy spodziewać się ataku na okrągły poziom 1,40 USD. W przypadku jego pokonania, droga w kierunku szczytów z 2018 roku zostanie otwarta.

Wykres GBP/USD
GBP/USD interwał W1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 16 lutego

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 16 lutego. Dziś podczas sesji europejskiej poznamy kilka kluczowych odczytów. O godzinie 11:00 zostanie opublikowany wskaźnik ZEW z Niemiec, który pokaże obecne nastroje ekonomiczne. O tej samej porze poznamy również dane o PKB i zatrudnieniu ze strefy euro. Po południu, o 14:30 opublikowane zostaną z kolei dane z Kanady i USA. Warto też dodać, że tamtejsze rynki otwierają się pierwszy raz po weekendzie. Wczoraj giełdy w USA były zamknięte z racji święta.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator giełda | cena ropy brent | kurs euro usd | bitcoin aktualności | kurs nasdaq |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here