Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs funta 500 pipsów w dół, GBPUSD po 1,30 dolaraWczoraj mogliśmy obserwować dalsze spadki na kursie funta, z kolei indeksy w USA ponownie znalazły się na nowych szczytach. Sprawdźmy jak kształtuje się kurs funta do dolara oraz czego oczekiwać po dzisiejszej sesji. Przed nami ostatnia dzień handlowy w tym tygodniu.


Kurs funta ostro w dół, kolejna spadkowa sesja na GBPUSD

Po wygranej Konserwatystów w wyborach parlamentarnych kurs funta do dolara skoczył w górę. Niemniej euforia nie trwała długo, po osiągnięciu poziomu 1,35 USD kurs zaczął dynamicznie spadać. Dobre nastroje były bowiem budowane na fali szybkiego “załatwienia” Brexitu i podpisania umowy z Unią Europejską. Jak się jednak okazuje, wygrana partii Borisa Johnsona może nieść pewne zagrożenia. Premier chce aby okres przejściowy, który ma trwać do końca 2020 roku był ostatecznym, co może wciąż grozić nawet tzw. “no deal Brexitem” w przypadku braku konkretnych ustaleń z UE. Analitycy twierdzą, że okres 12 miesięcy moze nie wystarczyć, aby “dopiąć” wszystkie kwestie.

Patrząc na sytuację techniczną na GBPUSD, mamy do czynienia z największą korektą spadkową od początku września tego roku. Kurs zdołał wybić nawet układ Overbalance, co przełożyło się na spadki do okrągłego poziomu 1,30 USD. Licząc od szczytu przecena sięga już ponad 500 pipsów. Jeżeli i ten poziom zostanie wybity, możliwe będą spadki nawet do 1,2780.

Kurs funta brytyjskiego

GBPUSD interwał D1

Zobacz także: Cena złota nawet po 1600$ w 2020 roku. Co z innymi surowcami?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na piątek 20 grudnia

Podczas piątkowej sesji być może w kalendarz nie jest najbogatszy, niemniej jest kilka odczytów, na które warto zwrócić uwagę, Pierwsze dane poznamy już o godzinie 8:00 – klimat konsumpcyjny Gfk w Niemczech. Później warto się przyjrzeć odczytom z Wielkiej Brytanii, o godzinie 10:30 poznamy między innymi poziom PKB. Ten sam wskaźnik dla Stanów Zjednoczonych zostanie opublikowany o godzinie 14:30. O tej godzinie poznamy takżę wielkość sprzedaży detalicznej z Kanaday. Dlatego też USDCAD może być parą na której zobaczymy największą zmienność. Na koniec, o godzinie 16:00 kolejna porcja danych z USA, między innymi będzie to wskaźnik Uniwersytetu Michigan.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na piatek, źródło: investing.com

Zobacz także: Akcje Apple z perspektywą spadków o blisko 50%, kurs z celem na 150$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here