Naga Marketsflaga USAPrzed nami ostatnia sesja emocjonującego tygodnia, który rozpoczął się od silnej wyprzedaży na rynku akcyjnym. Dziś poznamy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy, dlatego też traderzy nie powinni narzekać na brak zmienności na dolarze czy indeksach giełdowych. O ile podczas sesji europejskiej nie poznamy raczej ważniejszych odczytów makro, to po godzinie 14:30 na rynku powinny pojawić się większe ruchy. Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Kurs euro do dolara wybija powyżej 1,11 USD

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na najpłynniejszej parze walutowej EURUSD tuż przed istotnymi danymi a amerykańskiego rynku pracy. Kurs euro do dolara poruszał się ostatnio w dość szerokiej konsolidacji pomiędzy 1,10, a 1,11. Wczorajsza świeca D1 zakończyła się nieznacznie powyżej strefy oporowej, co może zachęcać do dalszych wzrostów. Raport ADP, który poznaliśmy w środę wypadł bardzo słabo, dlatego też jeżeli dzisiejsze payrollsy również okażą się gorsze do oczekiwań, EURUSD będzie miał szansę na dalszy ruch w kierunku północnym. Analiza techniczna przemawia za dalszymi wzrostami dopóki kurs znajduje się powyżej strefy zaznaczonej kolorem różowym. Jeżeli jednak z jakiś powodów notowania wróciłyby poniżej, celem dla spadków będzie strefa przy 1,10 USD.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Zobacz także co Marek Rogalski mówi o wczorajszym słabszym raporcie ADP

Partnerem porannych przeglądów jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kalendarz makroekonomiczny na piątek 6 grudnia

Patrząc na piątkowy kalendarz makro należy zwrócić uwagę na kilka publikacji. Co prawda sesja europejska nie powinna obfitować w większą zmienność, jednak znaczne ruchy powinny się pojawić w godzinach popołudniowych. Czeka nas bowiem szereg publikacji ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy z uwagą będą się przyglądać raportowi z amerykańskiego rynku pracy, który poznamy o godzinie 14:30. O tej samej porze publikowane będą dane z Kanady, dlatego też para walutowa USDCAD będzie podatna na największe ruchy. Kolejny, być może mniej istotny odczyt z USA poznamy o godzinie 16:00, będą indeks nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na piątek, źródło: investing.com

Zobacz także: Trader21: WIG20, mWIG40 i sWIG80 – czy to już czas na kupno polskich akcji?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here