Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj na rynku zmienność utrzymywała się na standardowym poziomie. Środa powinna przynieść dużo większą zmienność, a to za sprawą obfitego w wydarzenia kalendarza. Dzisiaj uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na przemówienie Jerome Powella, które zaplanowane jest na godzinę 16:00, prezes FOMC będzie także przemawiał także w czwartek. Poza tym o godzinie 20:00 poznamy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Dodatkowo Bank Centralny w Kanadzie zdecyduje dziś o poziomie stóp procentowych, decyzję poznamy o godzinie 16:00. Jeśli chodzi o wcześniejsze godziny, warto wrócić uwagę na dane z Wielkiej Brytanii. o godzinie 10:30 poznamy wynik PKB oraz wielkość produkcji przemysłowej. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i kursie euro do polskiego złotego EUR/PLN.


Kurs euro do złotego zmienia trend

W ostatnich analizach dotyczących EUR/PLN wspominałem o trendzie spadkowym i o spadającej dynamice. Ostatecznie w tym tygodniu doszło do zmiany tendencji na wzrostową. Patrząc na interwał H4, kurs wybił górą układ Overbalance. Dopóki cena znajduje się powyżej poziomu 4,2530 zł, obowiązuje tendencja wzrostowa. Należy jednak pamiętać, że na szerokim przedziale czasowym – D1, cały czas obowiązuję konsolidacja (od połowy 2018 roku).

Kurs euro do polskiego złotego eurpln 10 lipca 2019

DAX broni układu 1:1

Dax broni wsparcia wynikającego z układu 1:1. Co prawda ostania korekta była nieco większa niż dwie poprzednie, niemniej zgodnie z metodologią wsparcie przy poziomie 12400 pkt zostało ostatecznie wybronione. Dlatego też, tak długo jak cena znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa.

Indeks DAX 10 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

NASDAQ kontynuuje wzrosty

Spadki na indeksie NASDAQ nie trwały długo. W poniedziałek mogliśmy obserwować korektę, podobnie jak na początku sesji we wtorek. Niemniej wczoraj po godzinie 15:30 nastąpił zwrot akcji, kiedy rynek akcji zaczął rosnąć. Aktualnie cena zbliża testuje strefę oporową przy 7870 pkt. Jeżeli zostanie ona pokonana, ruch w górę może przyspieszyć. W przeciwnym razie, obrona oporu, może zwiastować głębszą korektę spadkową. W przypadku ruchu w dół, cały czas należy pamiętać o wsparciu przy 7725 pkt.

Kurs\NASDAQ 10 lipca 2019

Kalendarz makro na środę 10 lipca

Kalendarz makroekonomiczny 10 lipca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here