Naga MarketsKurs euro w odwrocie, złoto w korekcie, EUR/USD po 1,1740
Poranny przegląd rynków

Wczorajsza sesja przebiegała raczej w spokojnej atmosferze. Zmienność była standardowa jak na poniedziałek, a indeksy w USA zakończyły dzień na wyższych poziomach. Pozytywny sentyment utrzymuje się także dziś o poranku, co ma związek ze wzrostami na rynku azjatyckim. Kontrakty futures na europejskie indeksy wskazują na wyższe otwarcie sesji. Z kolei na rynku Forex możemy obserwować nieznaczne cofnięcie EURUSD, a metale szlachetne również korygując ostatnie silne wzrosty.

  • Kurs euro do dolara rozpoczyna dzień od spadków
  • Metale szlachetne korygują ostatnie wzrosty, najsłabiej radzi sobie srebro, z kolei ropa kontynuuje wzrosty
  • Podczas sesji azjatyckiej zyskują Nikkei, Kospi i S&P/ASX 200, a kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na wyższe otwarcie sesji europejskiej

Kurs euro do dolara zmieni trend?

Od początku lipca notowania EURUSD poruszają się w trendzie wzrostowym. niemniej w ostatnim czasie rynek ten napotkał na ważny opór przy okrągłym poziomie 1,19. Dwukrotne odbicie się w tym miejscu może zapowiadać głębszą korektę spadkową, lub nawet odwrócenie trendu!

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc aktualnie na wykres H4, kurs EURUSD po odbiciu od strefy oporowej dotarł do wsparcia przy 1,1740. Poziom ten stanowił w ostatnim czasie kluczową podporę dla kupujących, dlatego jeśli ma dojść do większych spadków, musi on zostać pokonany. Strefa zaznaczona kolorem zielonym wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1, który jest największą korektą na ostatnim swingu wzrostowym, oraz mierzenie 23,6% Fibonacciego. W przypadku wybicia dołem, pierwszym celem dla sprzedających będzie atak na współczynnik 38,2% Fibo.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 11 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na wtorek. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy poznają między innymi indeks ZEW z Niemiec, a także dane o inflacji PPI ze Stanów Zjednoczonych.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here