Naga MarketsAnaliza rynków finansowychWczoraj poznaliśmy zapiski z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Z kolei podczas dzisiejszej sesji uwaga inwestorów będzie skupiona na publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Tzw “minutes” zostaną opublikowane o godzinie 13:30. Ponadto przed nami dane o bezrobotnych z USA oraz przemówienia kilku członków EBC. Zapowiada się ciekawa sesja.

  • Indeksy w USA zakończyły środową sesję na plusie Dow Jones zyskał 1,91%, S&P500 zamknął się 1,74% wyżej, a Nasdaq dodał 1,88%
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na wyższe otwarcie europejskiej sesji, około 30 punktów poniżej ceny zamknięcia z wczoraj
  • Kurs EUR/USD odbił od okrągłego poziomu 1,18 USD i spadł ponad 70 pipsów
  • Trump zrywa negocjacje w sprawie pakietu pomocowego

Kurs euro do dolara przed publikacją minutes EBC

Podczas dzisiejszej sesji kluczowym wydarzeniem dla notowań euro będzie publikacja zapisków z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Może to być pretekst do wybicia w jedną ze stron ponieważ od kilku sesji brakuje zdecydowanego kierunku na głównej parze walutowej.

Patrząc technicznie na wykres EUR/USD, możemy obserwować niezdecydowanie. Z jednej strony kurs wybił się górą z kanału spadkowego i pokonał górne ograniczenie szerokiego układu 1:1 (czerwone prostokąty), jednak kupujący nie byli w stanie wyjść powyżej okrągłego poziomu 1,18 USD.

Aktualnie wspominany poziom 1,18 powinien być traktowany jako opór, z kolei wsparcie wynika z lokalnego układu geometrycznego przy 1,1735. Dopiero jego pokonanie może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 8 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 8 października. O poranku poznamy dane o bilansie handlowym z Niemiec, z kolei o 9:25 i 10:00 i 12:15 będą przemawiać członkowie EBC. Jednak to godzina 13:30 powinna przynieść większą zmienność, wtedy też zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Z kolei po południu, o 13:30 poznamy dane o bezrobotnych z USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here