Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro odbija przed posiedzeniem Rady Europejskiej
Kurs euro do dolara

Przed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. W dzisiejszym kalendarzu makro nie znajdziemy ważniejszych danych makro, niemniej warto mieć na uwadze dzisiejszą konferencję Rady Europejskiej, która będzie poświęcona między innymi programowi pomocowemu w związku z koronawirusem. W piątek o poranku kurs euro do dolara nieznacznie rośnie, czy formacja odwrócenia ma szansę na realizację?

  • Wczoraj na rynku akcji ponownie obserwowaliśmy mieszane nastroje, S&P 500 zyskał 0,06%, Nasdaq zamknął się 0,33% wyżej, a Dow Jones stracił 0,15%
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX otwiera się powyżej wczorajszego poziomu zamknięcia
  • Wciąż zwiększają się obawy o drugą falę pandemii, wczoraj ponownie odnotowano niemal 140 tysięcy nowych przypadków zarażeń koronawirusem
  • Dziś odbędzie się posiedzenie Rady Europejskiej 

Kurs euro do dolara z formacją odwrócenia

Patrząc na wykres głównej pary walutowej, nie sposób nie zauważyć szerokiej struktury głowy z ramionami, która od pewnego czasu buduje się na wykresie. Pytanie jednak czy nie jest ona zbyt czytelna?

Jednak pomimo wyraźnej formacji RGR na interwale H4, kolejny atak na linię szyi zakończył się fiaskiem, notowania odbiły od wsparcia, a dziś o poranku EUR/USD nieznacznie rośnie. Aby pojawił się sygnał sprzedażowy, a w konsekwencji większe spadki, rynek musiałby pokonać wspomnianą linię szyi. Tak długo jak utrzymuje się on powyżej, wciąż istnieje szansa an dalszą zwyżkę.

Wykres EUR/USD
Kurs EUR/USD broni linii szyi układu RGR

 – W trakcie sesji w USA eurodolar spadł do 1,11852 USD. Umocnienie dolara tłumaczone jest podbiciem obawy o kolejną falę zachorowań na COVID19 oraz wyższe od oczekiwań wnioski o zasiłek. Z kolei podczas handlu w Azji główna para walutowa nieznacznie podbija (test 1,1215 USD) – komentuje Konrad Ryczko Z DM BOŚ.

Większa liczba zgonów z powodu koronawirusa

O ile w ostatnich dniach liczba nowych przypadków stale rośnie, tak śmiertelność spadała, Niemniej jak widać na poniższym wykresie, średnia liczba zgonów zaczyna powoli odbijać ku górze. Jeżeli kolejne słupki będą wyższe, nerwowość związana z obawami o kolejną falę pandemii może rosnąć. Sytuacja związana z koronawirusem wciąż jest poważna i na pewno nie należy jej ignorować.

Rośnie liczba zgonów
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 19 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na piątek 19 czerwca. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy dużej ilości danych makro, niemniej warto zaznaczyć, że dziś ma miejsce posiedzenie Rady Europejskiej (o 18:00 rozpocznie się telekonferencja). Poza tym o 14:30 publikowane będą dane o sprzedaży detalicznej z Kanady, a o 19:00 przemawiać będzie prezes Fed – Jerome Powell.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here