Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro mocno w górę do dolara, brak zdecydowano kierunku na rynku akcji
DAX kończy sesję na stracie

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji. Z jednej strony inwestorzy obawiają się pogorszenia i tak już złej sytuacji pandemicznej w Europie, a z drugiej liczą na przerwanie impasu w sprawie pakietu stymulacyjnego w USA. Warto także wspomnieć o trwającym sezonie publikacji wyników kwartalnych na Wall Street, który może kształtować nastoje w najbliższym czasie. Ponadto do wyborów prezydenckich w USA pozostały już niecałe dwa tygodnie, a Donald Trump stara się odrabiać swoją pozycję w sondażach, gdzie cały czas utrzymuje się przewaga Bidena.

  • Indeksy w USA zakończyły wtorkową sesję na plusie, Dow Jones zyskał 0,4%, S&P500 zamknął się 0,47% wyżej, a Nasdaq dodał 0,33%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na nieco wyższe otwarcie dzisiejszego handlu, DAX może się otworzyć ok. 30 punktów wyej
  • Kurs EUR/USD mocno w górę, notowania powyżej 1,1840 USD

Kurs euro do dolara mocno w górę

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować słabość dolara i siłę euro. Europejska waluta zyskiwała pomimo obaw związanych z szerzącą się pandemią koronawirusa w Europie. Dziś o poranku euro również umacnia się do dolara.

Patrząc technicznie na parę walutową EURUSD, po odbiciu od strefy wsparcia przy okrągłym poziomie 1,17 USD, obserwujemy już ponad 150 pipsowy ruch w górę. Wczoraj notowania znalazły się najwyżej od 21 września, a dalszy ruch w górę jest możliwy. Aktualnie inwestorzy powinni się skupić na dwóch poziomach oporów. pierwszy z nich wypada dość blisko – jest to mierzenie 61,8% ostatniej fali spadkowej. Jeżeli jednak wzrosty byłyby silniejsze, kolejny wypada na wysokości geometrii 1:1 -okolice okrągłego poziomu 1,19 USD.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 21 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 21 października. O poranku poznamy dane o inflacji CPI z Wielkiej Brytanii. Z kolei o 9:30 przemawiać będzie prezes EBC – Christine Lagarde. Na kolejne dane przyjdzie nam czekać do godziny 14:30, kiedy dojdzie do publikacji szeregu odczytów z Kanady, między innymi będzie to sprzedaż detaliczna. Z kolei o 16:30 poznamy dane o zapasach ropy naftowej.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here