Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest pełne publikacji, dlatego też inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności. W piątek poznamy między innymi PKB z niemiec, a także sprzedaż detaliczną z USA. Czy pogrążą one kurs EURUSD, a może dziś notowania będą miały szansę podnieść się po ostatniej przecenie? Jak wygląda sytuacja techniczna na kursie euro do dolara?


Kurs euro do dolara poniżej 1,09 USD

Od początku roku EURUSD znajduje się pod presją sprzedających. Podczas wczorajszej sesji ponownie doszło do wybicia nowych tegorocznych minimów, tym samym kurs znalazł się na najniższych poziomów od blisko 3 lat! Dzisiejsza sesja jest ostatnią w tygodniu i powinna ona być kluczowa dla głównej pary walutowej. Co prawda o poranku notowania znajdują się daleko od wybitej strefy przy 1,0900, niemniej z racji ważnych danych makro wszystko jest możliwe.

Sytuacja techniczna wygląda dużo korzystniej dla strony sprzedającej. Właściwie dopiero powrót powyżej strefy przy wspomnianym poziomie 1,0900 mógłby zmienić układ sił na wykresie. Dopóki EURUSD znajduje się poniżej, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku mierzenia zewnętrznego 127,2%, które znajduje się przy poziomie 1,0780.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Zobacz także: Euro nie było tak słabe od 2017. EUR/USD traci przez obawy dotyczące gospodarki strefy euro

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na piątek 14 lutego

Dzisiejszy kalendarz jest obfity w dane makroekonomiczne. Pierwsze ważne dane poznamy już o godzinie 8:00, będzie to PKB z Niemiec. W ostatnim czasie poznaliśmy szereg gorszych odczytów z tego kraju, dlatego też kolejne rozczarowanie może pogrążyć kurs euro. Z drugiej strony pozytywne zaskoczenie powinno się przełożyć na odbicie po ostatnich silnych spadkach. 30 min po publikacji z Niemiec opublikowany zostanie wskaźnik PPI z Szwajcarii. Z kolei o 11:00 poznamy PKB dla całej strefy euro. Dodatkowo godzinę wcześniej, o 10:00 publikowane będą zarówno dane o inflacji jak i PKB z Polski. Inwestorzy nie powinni narzekać też na zmienność podczas sesji amerykańskiej, kiedy na rynek wypłynie kilka ważnych odczytów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na godzinę 14:30 i sprzedaż detaliczną z USA. Nie będzie to jedyna publikacja ze Stanów Zjednoczonych, poznamy też między innymi wskaźnik zaufania konsumentów wg Uniwersytetu Michigan i dane o produkcji przemysłowej, przemawiać będą także jeden z członków FOMC. Piątkowy kalendarz zamykają dane o liczbie aktywnych platform wiertniczych.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na piątek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here