Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPrzed nami kolejna sesja handlowa. Wczoraj nastroje na rynku akcji były dobre, rozpoczęło się od wzrostów na sesji azjatyckiej, a pozytywne nastroje udzielały się także inwestorom w Europie i USA. Ostatecznie indeksy w Stanach Zjednoczonych zakończyły dzień na wyraźnym plusie. Co prawda na rynku nie pojawiły się żadne kluczowe informacje, mogące powodować wzrosty. Jednak czynnikiem, który wpływał na polepszenie nastrojów, mogła być decyzja amerykańskiego Departamentu Handlu, który przedłużył zwolnienie z sankcji dla spółki Huawei. Zobaczmy czego spodziewać się we wtorek.


Czego spodziewać się podczas wtorkowej sesji?

Wtorkowa sesja powinna przebiegać raczej spokojnie. W kalendarzu nie znajdziemy dużo odczytów makroekonomicznych. Niemniej warto zwrócić uwagę na kilka pozycji. Przede wszystkim już o godzinie 8:00 poznamy wskaźnik PPI dla Niemiec za ostatni miesiąc, Publikacja powinna mieć wpływ na zachowanie się kursu euro, a także na niemiecki indeks giełdowy DAX. Jeśli chodzi o późniejsze godziny, należy wziąć pod uwagę wielkość sprzedaży z Kanady – godzina 14:30, ważniejszych danych z USA w dniu dzisiejszym brak.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na wtorek Źródło: investing.com

Kurs euro EUR do dolara USD w konsolidacji

Kurs euro do dolara kontynuuje spadki. Podczas poniedziałkowej sesji cena nie zdołała wybić górą strefy oporowej przy 1,1115, dlatego pozostaje ona istotna. Tak długo jak EURUSD znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Biorąc pod uwagę szerokie ujęcie, niewykluczony jest test ostatnich minimów przy 1,1028. Oczywiście zawsze należy mieć na uwadze dwa scenariusze, niemniej nawet w przypadku wyjścia ceny powyżej poziomu 1,1115, należy wziąć pod uwagę również lokalny układ 1:1. Dlatego też większych wzrostów można się spodziewać dopiero w momencie wybicia górą struktury geometrycznej – 1,1138. Prawdopodobieństwo przemawia za dalszym ruchem w dół.

Wykres EURUSD
EURUSD H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX poniżej kluczowej strefy oporowej

Dax wybił wczoraj górą wspominaną strukturę Overbalance. Pomimo wyraźnego odbicia, główna tendencja pozostaje spadkowa. Od lipca tego roku niemiecki indeks giełdowy znajduje się w impulsie spadkowym. Kluczowa strefa oporowa wypada w okolicach 11830 pkt. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na dalsze spadki i i wybicie nowych minimów. Dopiero pokonanie bariery podażowej, mógłby się przyczynić do większych wzrostów. Ruch w dół powinien przybrać na sile w momencie powrotu do środka struktury 1:1, tj. poniżej poziomu 11665 pkt.

Wykres DAX
DAX H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here