Naga MarketsKurs euro do dolara zmienia trend, EURUSD wróci do 1,09 USD?
Kurs głównej pary walutowej EURUSD

Rynki wracają po weekendzie w dobrych nastrojach co ma związek z dzisiejsza deczyją Banku Japonii. Główne indeksy giełdowe w Azji znajdują się na solidnym plusie, a w Europie szykuje nam się wyższe otwarcie. Kurs euro do dolara również nieznacznie rośnie. Para walutowa wybiła kluczowy opór przy 1,0815 i wygląda na to, że trend zmienił się na wzrostowy.

  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest wyżej, wskazuje on na otwarcie w rejonach  poziomu 10 600 pkt
  • Bardzo dobre nastroje w Azji, co wynika z decyzji Boj, Nikkei rosnie 2,5%, S&P/ASX 200 dodaje 1,5%, a Kospi notowany jest na 2% plusie
  • Bank Japonii zdecydował się na utrzymanie stóp procentowych na dotychczasowych poziomach w trakcie dzisiejszego posiedzenia, bank ogłosił jednak skup rządowych obligacji bez limitów oraz zakup obligacji korporacyjnych do kwoty 20 bilionów JPY
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa stabilizuje się, wczoraj przybyło blisko 74 tysięcy chorych, a zmarło stosunkowo “mało” osób – 3,7 tys.

Kurs euro do dolara zmienia tendencję

Tydzień rozpoczyna się od wzrostów na głównej parze walutowej. Kurs euro do dolara znajduje się w poniedziałek na plusie, co jest konsekwencją pokonania strefy oporowej przy 1,0815. Zgodnie z metogolodią Overbalance, doszło do zanegowania sekwencji spadkowej, dlatego też niewykluczony jest ruch w kierunku poziomu 1,09 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres EURUSD
EURUSD wybija górą opór przy 1,0815 USD

– Pierwsze godziny handlu w nowym tygodniu przynoszą pozytywne impulsy, pomimo kolejnej fali zniżek na wycenie ropy naftowej. Kontrakty na WTI tracą 9%, podczas gdy Kospi oraz Nikkei rosną ponad 2%. Wyraźny, wzrostowy impuls widoczny jest również na eurodolarze (podbicie nad 1,084 USD). Co ciekawe wedle informacji CFTC ilość spekulacyjnych, krótkich pozycji na USD jest najwyższa od 2 lat. Po porannym BoJ (zniesienie limitów ale bez reakcji na JPY) rynek czeka na środowy FED oraz czwartkowy EBC. Emocje mogą się wiązać głównie z EBC, gdyż rynek oczekuje włączenia, w program nabywania długu, również papierów nieinwestycyjnych (junk bonds), co może podbić tarcia w ramach samej instytucji. Lokalnie, sam PLN, korzysta z podbicia EUR/USD – EUR/PLN ponownie zmierza w kierunku istotnego wsparcia na 4,50 PLN.- komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Zobacz także: DAX dociera do 10.550 punktów. Czy poniedziałkowa sesja zaatakuje opór?

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 stabilnie

Liczba nowych przypadków koronawirusa w ujęciu dziennym ustanowiła nowy rekord 24 kwietnia czyli w ubiegły piątek. Z kolei w weekend sytuacja znowu się stabilizuje wracając do zakresu 70-90 tys zachorowań.  Niemniej warto zaznaczyć, że epidemiolodzy, a także członkowie WHO cały czas ostrzegają, że szczyt pandemii jeszcze przed nami. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 73 tysiące, a liczba zgonów wyniosła “tylko” 3,7 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +26 tys.).  

Nowi zarażeni Covid 19
źródło: www.worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 27 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 27 kwietnia. Dziś nie poznamy dużej ilości danych makroekonomicznych, inwestorzy w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na wiadomości dotyczące koronawirusa. Z racji pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym, zmienność może być standardowo mniejsza.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here