Przed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Przed weekendem działo się dość sporo, a to za sprawą EBC i Fedu. Indeksy giełdowe zbliżają się do historycznych szczytów, S&P500 poprawił je w czwartek, a notowania złota znajdowały się nawet powyżej 1400$ za uncję. Czy w najbliższych dniach również zobaczymy większą zmienność? Dzisiejszy kalendarz makro jest skąpy w dane. Poznamy jedynie odczyty z Niemiec o godzinie 10:00. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na EUR/USD, oraz indeksie Nasdaq i DAX.
Kurs euro do dolara z szansą na zmianę trendu
Kurs euro do dolara EUR/USD wyraźnie rośnie po obronie wsparcia w rejonach 1,1110. Lokalnie tendencja jest wzrostowa, niemniej patrząc na szerokie ujęcie cały czas obowiązuje trend spadkowy. Najbliższym oporem jest poziom 1,1465, gdzie wypada równość z poprzednim ruchem korekcyjnym. Natomiast, aby mówić o załamaniu całego trendu spadkowego, kurs musiałby wyjść powyżej 1,1620, co jest dość odległym poziomem i na razie nie wydaje się realne.
Te artykuły również Cię zainteresują
NASDAQ w tendencji wzrostowej
Od 4 czerwca NASDAQ znajduje się w wyraźnej tendencji wzrostowej. W ubiegłym tygodniu do wybicia tegorocznych szczytów zabrakło niecałych 60 punktów. Aktualnie możemy obserwować nieznaczne cofnięcie, jednak żeby mówić o większych spadkach, kurs musiałby zejść poniżej strefy wsparcia przy 7645 pkt. W przypadku dalszych wzrostów najbliższym oporem są szczyty przy 7870, są to najwyższe poziomy w historii.
Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.
Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz
DAX przy tegorocznych szczytach
Dax cofnął pod koniec ubiegłego tygodnia z okolic tegorocznych szczytów. Do wybicia maksimów zabrakło niespełna 50 punktów. Tendencja jest jednak w dalszym ciągu wzrostowa. Na dzisiejszej sesji oczekiwałbym testu strefy wsparcia przy 12 220 pkt, a następnie wygenerowania kolejnego impulsu, który mógłby już doprowadzić do wybicia szczytów z maja. Dopiero pokonanie strefy wsparcia przy 12 220 pkt, może doprowadzić do większych spadków i testu nawet okrągłego poziomu 12 000 pkt. Strefa wynika z klasycznej AT oraz układu 1:1.