Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPrzed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Przed weekendem działo się dość sporo, a to za sprawą EBC i Fedu. Indeksy giełdowe zbliżają się do historycznych szczytów, S&P500 poprawił je w czwartek, a notowania złota znajdowały się nawet powyżej 1400$ za uncję. Czy w najbliższych dniach również zobaczymy większą zmienność? Dzisiejszy kalendarz makro jest skąpy w dane. Poznamy jedynie odczyty z Niemiec o godzinie 10:00. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na EUR/USD, oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Kurs euro do dolara z szansą na zmianę trendu

Kurs euro do dolara EUR/USD wyraźnie rośnie po obronie wsparcia w rejonach 1,1110. Lokalnie tendencja jest wzrostowa, niemniej patrząc na szerokie ujęcie cały czas obowiązuje trend spadkowy. Najbliższym oporem jest poziom 1,1465, gdzie wypada równość z poprzednim ruchem korekcyjnym. Natomiast, aby mówić o załamaniu całego trendu spadkowego, kurs musiałby wyjść powyżej 1,1620, co jest dość odległym poziomem i na razie nie wydaje się realne.Notowania euro do dolara EURUSD 24 czerwca 2019

Te artykuły również Cię zainteresują
NASDAQ w tendencji wzrostowej

Od 4 czerwca NASDAQ znajduje się w wyraźnej tendencji wzrostowej. W ubiegłym tygodniu do wybicia tegorocznych szczytów zabrakło niecałych 60 punktów. Aktualnie możemy obserwować nieznaczne cofnięcie, jednak żeby mówić o większych spadkach, kurs musiałby zejść poniżej strefy wsparcia przy 7645 pkt. W przypadku dalszych wzrostów najbliższym oporem są szczyty przy 7870, są to najwyższe poziomy w historii.

Wykres Nasdaq 24 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX przy tegorocznych szczytach

Dax cofnął pod koniec ubiegłego tygodnia z okolic tegorocznych szczytów. Do wybicia maksimów zabrakło niespełna 50 punktów. Tendencja jest jednak w dalszym ciągu wzrostowa. Na dzisiejszej sesji oczekiwałbym testu strefy wsparcia przy 12 220 pkt, a następnie wygenerowania kolejnego impulsu, który mógłby już doprowadzić do wybicia szczytów z maja. Dopiero pokonanie strefy wsparcia przy 12 220 pkt, może doprowadzić do większych spadków i testu nawet okrągłego poziomu 12 000 pkt. Strefa wynika z klasycznej AT oraz układu 1:1.

Wykres DAX 24 czerwca 2019

Kalendarz makro na poniedziałek 24 czerwca

Kalendarz makroekonomiczny 24 czerwca poniedziałekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here