Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara wraca do spadków, indeksy giełdowe w dółTydzień rozpoczyna się w gorszych nastrojach, indeksy w azji tracą, a kontakty na rynki europejskie wskazują na spore luki spadkowe. Przecenę należy tłumaczyć napięciami na linii USA – Chiny. Stany Zjednoczone obwiniają Pekin za wybuch światowej pandemii koronawirusa Ponadto Trump zapowiedział, że jeśli Chiny nie wywiążą się z warunków umowy handlowej to znaczy nie kupią produktów rolnych z USA, to umowa zostanie zerwana. Kurs euro do dolara niweluje wzrosty z końca ubiegłego tygodnia. Co dalej?

  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest ponad 200 punktów poniżej czwartkowego zamknięcia, czeka nas nie najlepsze otwarcie dnia
  • Główna para walutowa EURUSD rozpoczyna tydzień od przeceny
  • Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa stabilizuje się, na świecie mówi się już o ponad 3,5 miliona chorych, wczoraj przybyło ponad 80 tysięcy nowych infekcji, a zmarło blisko 3,5 tys. osób

Kurs euro do dolara w doł na poczatku tygdonia

– Pierwsze godziny handlu w nowym tygodniu mijają pod znakiem ograniczonej aktywności (dzień wolny w Japonii oraz Chinach). Na szerokim rynku, w depeszach, pojawiają się odniesienia co do podbicia nerwowości wśród inwestorów wraz ze wzrostem napięć na linii USD-Chiny. Trwa „blame game” w zakresie winnego wybuchu COVID19 – w weekend Pompeo powiedział, iż istnieją spore dowody sugerujące, że wirus pochodzi z chińskiego laboratorium. Powraca temat ceł i taryf na towary z Chin. W szerszym ujęciu czekamy na czwartkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Dodatkowo warto śledzić dalsze zachowanie SPX po korekcie z końca pop.tygodnia. PLN pozostaje relatywnie stabilny choć korekta na giełda znów spowodowała próbę zainicjowania mocniejszego ruchu w górę na EUR/PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na wykres głównej pary walutowej, pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do realizacji szerokiej struktury odwróconej głowy z ramionami. Po pokonaniu linii szyi kurs wystrzelił w górę i zdołał wyjść nawet powyżej poziomu 1,10 USD. Niemniej dziś obserwujemy wyraźne cofnięcie, notowania zdołały wybić nawet dolne ograniczenie wzrostowego układu 1:1, co może wskazywać na chęć wykonania głębszej korekty. Kluczowym wsparciem jest strefa przy 1,0900.

Wykres EURUSD
EURUSD wybija dołem układ 1:1

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 wciąż wysoko 

Oficjalne dane wskazują na stabilizację w liczbie nowych zachorowań. Jednak trzeba jasno powiedzieć, że dopóki nie będzie widoczny trwały spadek liczby nowych infekcji, ciężko mówić o przezwyciężeniu choroby. Zakres nowych przypadków oscyluje w granicach 70-90 tys. Warto również zaznaczyć, że epidemiolodzy, a także członkowie WHO cały czas ostrzegają, że szczyt pandemii jeszcze przed nami. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 80 tysięcy, a liczba zgonów to blisko 3,5 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +27 tys.).  Nieciekawie robi się także w Rosji, gdzie wczoraj przybyło 10 tysięcy nowych chorych.

Liczba przypadków koronawirusa 4 maja 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 3 maja 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 3 maja. Z racji pierwszego dnia nowego tygodnia, nie poznamy raczej dużej ilości danych makro. Podczas sesji europejskiej należy się skupić na indeksach PMI dla przemysłu, z kolei po południu kalendarz jest właściwie pusty. Inwestorzy w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na wiadomości dotyczące koronawirusa. Warto także zwrócić uwagę na publikacje raportów kwartalnych spółek z Wall Street.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here