Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara wraca do spadków, indeksy giełdowe w dółTydzień rozpoczyna się w gorszych nastrojach, indeksy w azji tracą, a kontakty na rynki europejskie wskazują na spore luki spadkowe. Przecenę należy tłumaczyć napięciami na linii USA – Chiny. Stany Zjednoczone obwiniają Pekin za wybuch światowej pandemii koronawirusa Ponadto Trump zapowiedział, że jeśli Chiny nie wywiążą się z warunków umowy handlowej to znaczy nie kupią produktów rolnych z USA, to umowa zostanie zerwana. Kurs euro do dolara niweluje wzrosty z końca ubiegłego tygodnia. Co dalej?

  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest ponad 200 punktów poniżej czwartkowego zamknięcia, czeka nas nie najlepsze otwarcie dnia
  • Główna para walutowa EURUSD rozpoczyna tydzień od przeceny
  • Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa stabilizuje się, na świecie mówi się już o ponad 3,5 miliona chorych, wczoraj przybyło ponad 80 tysięcy nowych infekcji, a zmarło blisko 3,5 tys. osób

Kurs euro do dolara w doł na poczatku tygdonia

– Pierwsze godziny handlu w nowym tygodniu mijają pod znakiem ograniczonej aktywności (dzień wolny w Japonii oraz Chinach). Na szerokim rynku, w depeszach, pojawiają się odniesienia co do podbicia nerwowości wśród inwestorów wraz ze wzrostem napięć na linii USD-Chiny. Trwa „blame game” w zakresie winnego wybuchu COVID19 – w weekend Pompeo powiedział, iż istnieją spore dowody sugerujące, że wirus pochodzi z chińskiego laboratorium. Powraca temat ceł i taryf na towary z Chin. W szerszym ujęciu czekamy na czwartkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Dodatkowo warto śledzić dalsze zachowanie SPX po korekcie z końca pop.tygodnia. PLN pozostaje relatywnie stabilny choć korekta na giełda znów spowodowała próbę zainicjowania mocniejszego ruchu w górę na EUR/PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Patrząc na wykres głównej pary walutowej, pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do realizacji szerokiej struktury odwróconej głowy z ramionami. Po pokonaniu linii szyi kurs wystrzelił w górę i zdołał wyjść nawet powyżej poziomu 1,10 USD. Niemniej dziś obserwujemy wyraźne cofnięcie, notowania zdołały wybić nawet dolne ograniczenie wzrostowego układu 1:1, co może wskazywać na chęć wykonania głębszej korekty. Kluczowym wsparciem jest strefa przy 1,0900.

Wykres EURUSD
EURUSD wybija dołem układ 1:1

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 wciąż wysoko 

Oficjalne dane wskazują na stabilizację w liczbie nowych zachorowań. Jednak trzeba jasno powiedzieć, że dopóki nie będzie widoczny trwały spadek liczby nowych infekcji, ciężko mówić o przezwyciężeniu choroby. Zakres nowych przypadków oscyluje w granicach 70-90 tys. Warto również zaznaczyć, że epidemiolodzy, a także członkowie WHO cały czas ostrzegają, że szczyt pandemii jeszcze przed nami. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 80 tysięcy, a liczba zgonów to blisko 3,5 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +27 tys.).  Nieciekawie robi się także w Rosji, gdzie wczoraj przybyło 10 tysięcy nowych chorych.

Liczba przypadków koronawirusa 4 maja 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 3 maja 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 3 maja. Z racji pierwszego dnia nowego tygodnia, nie poznamy raczej dużej ilości danych makro. Podczas sesji europejskiej należy się skupić na indeksach PMI dla przemysłu, z kolei po południu kalendarz jest właściwie pusty. Inwestorzy w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na wiadomości dotyczące koronawirusa. Warto także zwrócić uwagę na publikacje raportów kwartalnych spółek z Wall Street.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here