Naga MarketsKurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNRozpoczyna się nowy tydzień handlowy. Z racji niewielu odczytów marko, podczas dzisiejszej sesji nie należy się spodziewać ponadprzeciętnych ruchów. Kalendarz jest właściwie pusty, dlatego też inwestorzy będą zwracać uwagę na informacje dotyczące koronawirusa. Kurs euro do dolara znajduje się jednak poniżej kluczowego oporu przy 1,09 USD, co moze wskazywać na dalszą wędrówkę na niższe poziomy.

  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX wskazuje na niewielką luką wzrostową
  • Rynek akcji w Azji jest notowany mieszanie, Nikkei S&P/ASX 200 tracą, a indeksy w Chinach rosną
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa stabilizuje się, wczoraj przybyło ponad 74 tysięcy chorych, a zmarło blisko 5 tys. osób

Kurs euro do dolara odbija od 1,09 USD, czas na spadki?

W ostatniej analizie porannej wspominaliśmy o kluczowej strefie oporowej przy 1,09 na EURUSD. Rynek zgodnie z oczekiwaniami przetestował zakładany obszar, gdzie pojawili się sprzedający. Potwierdza to więc krótkoterminową tendencję, która pozostaje spadkowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Strategia PSV: DAX ponownie przy pierwszym targecie projekcji wzrostowej. Schemat handlu na poniedziałek

Patrząc technicznie na wykres na interwale H1, przewagę wciąż utrzymują sprzedający. Aktualnie jako kluczową zaporę podażową należy traktować strefę przy okrągłym poziomie 1,0900, gdzie oprócz wcześniejszych reakcji cenowych wypada także górne ograniczenie układu Overbalance. Wsaprcie znajduje się z kolei przy 1,0825.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H1

Zobacz także: Medcamp, Biomed Lublin oraz Inno-Gene na fali wzrostowej. BioMaxima oraz Blirt również rosną dzięki koronawirusowi

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 stabilizuje się

Jak widać na poniższym wykres, liczb anowych przypadków koronawirusa stabilizuje się. Od początku kwietnia słupki mieszczą się w przedziale 70-100 tysięcy. Niemniej  pomimo widocznego spowolnienia, członkowie WHO cały czas są zdania, że szczyt pandemii jeszcze przed nami. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 75 tysięcy a liczba zgonów to prawie 5 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +25 tys.).  

Liczba przypadków koronawirusa 20 kwietnia 2020
źródło: www.worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 20 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 20 kwietnia. Dziś nie poznamy dużej ilości danych makroekonomicznych, inwestorzy mogą w dalszym ciągu zwracać uwagę na wiadomości dotyczące koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here