Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara w odwrocie, indeksy giełdowe w dół
Kurs EUR/USD

Rozpoczyna się kolejny tydzień handlowy. W ubiegłym zmienność utrzymywała się na podwyższonym poziomie, między innymi dzięki decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. W najbliższych dniach inwestorzy będą się z uwagą przyglądać decyzji BoJ i BoE, temat koronawirusa również pozostaje istotny. Czego oczekiwać po dzisiejszej sesji?

  • Rynek akcji rozpoczyna tydzień od spadków, indeksy w Azji zamykają się pod kreską
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na lukę spadkową
  • Liczba nowych przypadków koronawirusa na świecie wciąż rośnie, w piątek odnotowano kolejne rekordy w liczbie zarażeń 

Kurs euro do dolara zawraca

Patrząc na wykres głównej pary walutowej możemy zauważyć, że pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do wyhamowania ruchu wzrostowego. Para walutowa EUR/USD nie zdołała wyjść powyżej okrągłego poziomu 1,1400, po czym doszło do ponad 150 pipsowej korekty spadkowej.

W piątek notowania reagowały na wsparcie, wynikające z mierzenia 23,6% Fibonacciego. Jeżeli dojdzie do jego wybicia dołem, przecena może się pogłębić w kierunku kolejnego współczynnika, czyli 38,2%. Z kolei jeśli trend wzrostowy będzie kontynuowany, oporem pozostaje strefa przy 1,1400.

Wykres EUR/USD
EUR/USD zawraca, czas na większą korektę?

Coraz więcej zarażonych koronawirusem

Pomimo, że w ostaniach dniach ponownie mogliśmy obserwować nowe rekordy w liczbie odnotowanych dziennych przypadków koronawirusa, tak spadki na rynku akcji nie przerodziły się w piątek w panikę. Co prawda czwartkowa sesja przyniosła gigantyczną przecenę, niemniej wydaje się, że po ostatnich silnych wzrostach jest to jedynie korekta w trendzie zwyżkującym

Liczba przypadków koronawirusa 15 czerwca 2020
Źródło: worldometers.info

Tendencja na powyższym wykresie cały czas jest zwyżkująca, dlatego też z pewnością nie można mówić o opanowaniu pandemii. Jedynym pozytywnym aspektem jest to, że pomimo większej ilości zachorowań, śmiertelność spada. Niemniej kolejna fala zachorowań może czaić się tuż za rogiem.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 15 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na poniedziałek 15 czerwca. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy większej ilości danych makro, dlatego też nie należy oczekiwać większej zmienności. Z racji pustego kalendarza marko, inwestorzy mogą dziś zwracać uwagę na informacje dotyczące koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here