Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara przyspiesza wzrosty, EURUSD powyżej 1,21 USDWczoraj mogliśmy obserwować dalszą słabość dolara amerykańskiego, co przełożyło się na ustanowienie kolejnych najwyższych poziomów na EURUSD w tym roku. Na rynku akcji dominują z kolei mieszane nastroje. Pomimo, że Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zatwierdziła do użycia szczepionkę na koronawirusa, nie wywołało to euforii na indeksach giełdowych. Widać więc że rynki są przegrzane po ostatnich silnych wzrostach, jednak na razie brakuje sygnału do spadków. 

  • Bitcoin w lokalnej korekcie spadkowej po zaksięgowaniu poziomu 20 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones zyskał 0,2%, S&P500 zamknął się 0,18% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień 0,05% pod kreską
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień około 30 pkt pod kreską
  • Kurs EUR/USD kontynuuje wzrosty i znajduje się powyżej 1,21 USD

Kurs euro do dolara coraz wyżej

W ostatnich analizach wskazywaliśmy na potencjał wzrostów na głównej parze walutowej. Wzrosty na EURUSD przyspieszyły po pokonaniu oporu przy okrągłym poziomie 1,20 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują


jsw cc

JSW z ponad dwucyfrowym spadkiemAktualnie kurs EURUSD znajduje się na najwyższych poziomach w tym roku, a najbliższy opór znajduje się przy poziomie 1,2160, gdzie wypada szerokie mierzenie 78,6% Fibonacciego oraz dołki z lutego 2018 roku. W przypadku wybicia góra, kolejny opór wypada około 180 pipsów wyżej. Jeżeli jednak w najbliższym czasie doszłoby do korekty spadkowej, wspomniana strefa przy 1,20 USD powinna stanowić kluczowe wsparcie.

Wykres EUR/USD
EURUSD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 3 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 4 grudnia. Dziś o poranku publikowane będą wskaźniki PMI dla usług z państw europejskich. Po południu o 14:30 poznamy z kolei dane o bezrobotnych z USA, a o 15:45 i 16:00 na rynek trafią Wskaźniki PMI i ISM dal sektora usług ze Stanów Zjednoczonych.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here