Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara pozostaje przy 1,18 USD
Poranny przegląd rynków

Sesja azjatycka nie przynosi większych zmian na rynku walutowym, notowania głównej pary walutowej konsolidują w rejonach poziomu 1,18 USD. Prawdopodobnie rynki czekają aktualnie na czwartkowe przemówienie prezesa Fed na spotkaniu w Jackson Hole. Dzisiejszy kalendarz nie wygląda zbyt ciekawie, dopiero w drugiej połowie sesji poznamy dane o zamówieniach z USA (14:30). Czego oczekiwać po kursie EURUSD?

  • Indeksy w USA ponownie zakończyły wczorajszą sesję mieszanie, S&P500 zyskał 0,36%, a Nasdaq wzrósł 0,76%, podczas gdy Dow Jones stracił 0,21%. 
  • Podczas godzin nocnych również widać mieszane nastroje, indeksy w Chinach znajdują się pod kreską, traci także Nikkei i australijski S&P/ASX 200, na symbolicznym plusie znajduje się jedynie koreański KOSPI
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX jest notowany płasko
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się nieznacznie powyżej 1,18 USD

Kurs euro do dolara pozostaje w trendzie wzrostowym

Sytuacja techniczna na głównej parze walutowej nie uległa większej zmianie. Patrząc na wykres EURUSD na interwale H4, od dłuższego czasu mamy do czynienia z tendencją wzrostową. Niemniej w ostatnich dniach zmienność jest ograniczona, przez co istnieje ryzyko konsolidacji na obecnych poziomach.

Jeśli chodzi o sytuację techniczną, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 1,1740. Dopóki nie zobaczmy jej wybicia, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch wzrostowy w kierunku tegorocznych szczytów.

Jeżeli jednak doszłoby do jego zanegowania, korekta spadkowa miałaby szansę się pogłębić. W przypadku scenariusza korekcyjnego, kolejnym ważnym wsparciem będzie dolne ograniczenie układu 1:1, który jest największą korektą w trendzie – 1,1540. Dopiero jego złamanie świadczyłoby o zanegowaniu tendencji wzrostowej w długim terminie.

Wykres EUR/USD
EURUSD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 26 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na środę 26 sierpnia. Dziś podczas sesji europejskiej kalendarz makro jest właściwie pusty, z kolei po południu należy zwrócić uwagę jedynie na dane odnośnie bazowych zamówień środków trwały z USA – godzina 14:30.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here