Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara ponownie odbija od kluczowego oporu, indeksy giełdowe w górę
Epidemia nie straszna inwestorom

Po wtorkowym cofnięciu na rynku akcji, środowa sesja przyniosła dalszą zwyżkę na ryzykownych aktywach. Indeksy w Europie zakończyły dzień na solidnym plusie, a sesja amerykańska przyniosła dalszą zwyżkę. Jak widać stwierdzenia Donalda Trumpa oraz Stevena Mnuchina wzbudzając pozytywne emocje, liczą oni bowiem na odbicie gospodarcze w drugiej połowie roku, co pobudza poprawia nastroje wśród inwestorów. Co dalej z głównymi indeksami giełdowymi i kursem euro do dolara EURUSD?

  • Podczas sesji azjatyckiej widać mieszane nastroje. KOSPI dodaje 0,55%, jednak pozostałe indeksy, między innymi z Chin, Japonii czy Australii, balansują w rejonach punktu odniesienia
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest poniżej wczorajszego zamknięcia, co wskazuje na spadkową lukę otwarcia
  • Na całym świecie na COVID-19 zachorowało już ponad 5 milionów osób podczas wczorajszej sesji przybyło ponad 100 tysięcy nowych infekcji, a zmarło ponad 4,6 tys. osób

Kurs euro do dolara odbija od oporu przy 1,10 USD

Jeśli spojrzymy technicznie na główną parę walutową EURUSD, zauważymy, że po raz kolejny kurs odbija od strefy oporowej rozciągającej się w rejonach okrągłego poziomu 1,10 USD. We wczorajszej analizie wspominaliśmy o tym oporze i jak widać wciąż pozostaje on kluczowy.

Ostatnią zwyżkę zawdzięczamy informacji o pakiecie pomocowym, który zainicjowały Francja i Niemcy. Niemniej pomimo silnych wzrostów, dopóki nie dojdzie do wybicia górą, kurs może pozostawać w szerokiej konsolidacji pomiędzy wspomnianym 1,10 USD, a 1,0780.

Wykres pary EURUSD
EURUSD ponownie odbija od oporu przy 1,10 USD

–  Dobre nastroje na giełdach wywołane były stwierdzeniami ze strony Trumpa oraz Mnuchina na temat odbicia wzrostu gospodarczego w drugiej połowie roku. Rynki dodatkowo wciąż wierzą, że szczepionka na koronawirusa zostanie wkrótce wynaleziona komentują analitycy DM XTB.

Dodatkowo spółki z sektora detalicznego pochwaliły się bardzo dobrymi wynikami finansowymi, w szczególności pod względem handlu online, co pokazuje, że Amerykanie nie stracili chęci do zakupów w ostatnich miesiącach – dodali także.

Zobacz także: Panika na rynku akcji, powrót do większych spadków, a może okazja do kupna?

Ponad 5 milionów zachorowań na świecie

Pomimo, że od blisko dwóch miesięcy możemy obserwować względną stabilizację w liczbie nowych przypadków koronawirusa, sytuacja wciąż jest poważna. Od wybuchu pandemii na całym świecie zachorowało już ponad 5 milionów osób. Niemniej wraz ze stabilizacją liczby nowych przypadków inwestorzy ignorują te informacje, licząc na szybki powrót do normalności i powrót gospodarki na właściwe tory.

Coraz więcej chorych na wirusa
źródło: worldometers.com

Pomimo stabilizacji, z dnia na dzień chorych przybywa, na pewno nie można mówić jeszcze o wyhamowaniu pandemii. Zakres nowych przypadków od pewnego czasu oscyluje bowiem w granicach 70-100 tys. Warto też pamiętać, że epidemiolodzy, a także członkowie WHO ostrzegają, że niewykluczona jest druga fala pandemii. Takiemu scenariuszowi może sprzyjać odmrażanie gospodarek.

W środę liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 100 tysiące, z kolei liczba zgonów to ponad 4,6 tys. W ostatnim czasie najwięcej przypadków codziennie notowanych było w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +22tys.), jednak wczoraj obserwowaliśmy nagły wzrost liczby chorych w Brazylii, która wyniosła ponad 21 tysięcy. Kraj ten znalazł się na 3 miejscu pod względem liczby zakażonych.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na czwartek 21 maja

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 21 maja. Dziś należy zwrócić uwagę na dane PMI z państw europejskich, odczyty będą publikować między innymi Niemcy, Francja, czy Wielka Brytania. Ponadto po południu poznamy wskaźnik przemysłowy Fed z Filadelfii i dane o sprzedaży nieruchomości z USA oraz ADP z Kanady. Wpływ na rynki powinny też mieć oczywiście wiadomości dotyczące koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here