Naga MarketsKurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na dolarze, złocie, a także ropie naftowej. Czwartek zapowiada się również bardzo ciekawie, w dzisiejszym kalendarzu znajdziemy sporo odczytów makroekonomicznych, między innymi sprzedaż detaliczną z Wielkiej Brytanii, dodatkowo po wczorajszej publikacji minutes FOMC, i nocnym raporcie od RBA, przyszedł czas na opublikowanie protokołu z ostatniego posiedzenia EBC. Czego spodziewać się po kursie euro do dolara, czy jest szansa na odbicie po ostatnich silnych spadakch na EURUSD?


Kurs euro do dolara odbija od ważnego wsparcia

Podczas wczorajszej sesji kurs EURUSD po raz kolejny znalazł się na najniższych poziomach w tym roku. Przez właściwie całą sesję obserwowaliśmy dominację dolara, niemniej w godzinach popołudniowych, a następnie wieczornych euro nieznacznie odbiło, co mogło mieć związek z publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC. Ostatecznie na interwale D1 pojawiła się pierwsza od dłuższego czasu formacja zapowiadająca wzrosty – świeca z dolnym cieniem i białym korpusem. Dodatkowo miejsce, gdzie pojawił się popyt nie jest przypadkowe, reakcja nastąpiła na wysokości mierzenia zewnętrznego 127,2% Fibonacciego. Jeśli korekta wzrostowa zostanie utrzymana, istnieje szansa nawet na ruch w kierunku oporu przy 1,0900. Niemniej należy pamiętać, że główny trend pozostaje spadkowy i w przypadku wybicia poniżej wsparcia, spadki mogą sięgnąć nawet zniesienia zewnętrznego 161,8%.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Warto też dodać, że w nocy poznaliśmy minutes RBA, po których kurs dolara australijskiego ruszył mocno w dół. Kolejnym czynnikiem dla którego spadki na AUD przyspieszyły, byla informacja o cięciustopy procentowej przez Ludowy Bank Chin. Para walutowa AUDUSD ponownie znalazła się na najniższych poziomach w tym roku, są to zarazem najniższe poziomy od marca 2009 roku! Patrząc technicznie, dopóki notowania znajdują się poniżej 0,6670 – obowiązuje tendencja spadkowa.

Wykres AUDUSD
AUDUSD interwał D1

Zobacz także: Kolejna astronomiczna sesja na Tesli Elona Muska, akcje blisko 10% w górę!

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na czwartek 20 lutego

Podczas dzisiejszej sesji poznamy sporo ciekawych odczytów makroekonomicznych. Inwestorzy z pewnością nie powinni narzekać na brak zmienności. Dzisiejsza sesja europejska rozpocznie się od publikacji danych z Niemiec, będzie to wskaźnik PPI oraz klimat konsumpcyjny GfK. Następnie poznamy dane o inflacji CPI z Francji – godzinie 8:45. Większą traderów mogą przyciągnąć z kolei dane z Wielkiej Brytanii, które zostaną opublikowane o godzinie 10:30 – sprzedaż detaliczna.

Kolejnym ważnym wydarzeniem podczas czwartkowej sesji będzie publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia EBC, które jest zaplanowane na godzinę 13:30. Dodatkowo o 14:30 poznamy odczyty z USA i Kanady, a o 17:00 opublikowane zostaną zapasy ropy naftowej.

Kalendarz wydarzeń makro

Kalendarz na czwartek: źródło: investing.com

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD bez reakcji po minutes FOMC

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here