Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweZa sprawą lepszych nastrojów, koniec ubiegłego tygodnia należał do ryzykownych aktywów, rynek akcji wyraźnie piął się w górę. Z kolei na rynku metali szlachetnych mogliśmy obserwować wyraźne cofnięcie. Wygranym tygodnia był jednak funt brytyjski, który w dwa dni zyskał aż 5% na wartości za sprawą kolejnych dobrych informacji w sprawie Brexitu.


  • Rozejm pomiędzy Chinami a USA w sprawie wojny handlowej
  • Dobre nastroje inwestorów po rozmowach w USA
  • Kurs euro do dolara EURUSD odbija od 1,1060
  • Dobry koniec tygodnia na rynku akcji

Kolejne dobre doniesienia z rozmów handlowych dwóch największych gospodarek świata napędzały ruch wzrostowy. Tym samym niemiecki DAX znalazł się zaledwie 100 punktów od tegorocznych maksimów, a indeksom w USA niewiele brakuje do ataku na najwyższe poziomy w historii. Pomimo, że nie znamy konkretów co do przeprowadzonych rozmów Stanów Zjednoczonych z Chinami, to ostanie wiadomości wskazują na to, że Amerykanie zgodzili się na pewne ustępstwa w kwestii wcześniej nałożonych taryf. Z kolei Pekin miał pozwolić na import większej ilości produktów rolnych. Być może nie jest to dużo w całym sporze na linii USA – Chiny, niemniej na pewno jest do ważny krok w drodze do ostatecznego porozumienia. Sprawdźmy jak po weekendzie wyglądają wykresy niemieckiego Daxa i EURUSD.

DAX ponownie odbija od strefy oporowej

Niemiecki indeks giełdowy DAX zaliczył spory rajd wzrostowy pod koniec ubiegłego tygodnia. Wszystko przez dobre wiadomości płynące ze spotkania przedstawicieli Chin z urzędnikami USA. Pomogły także kolejne dobre doniesienia w sprawie Brexitu, widmo opuszczenia Unii przez WIelką Brytanię bez umowy oddala się. Niewykluczone, że dobre nastroje będa się utryzmywać również na początku tego tygodnia, dlatego też wydaje się, że DAX ma otwartą drogę do dalszych wzrostów. Aktualnie cena znajduje się na wysokości wrześniowych szczytów, niemniej z racji że jest to kolejny test z rzędu, istnieje duże prawdopodobieństwo ich pokonania. Należy jestna zwrócić uwagę , że bardzo blisko wypadają tegoroczne maksima- strefa przy mierzeniu 78,6% Fibonacciego. Ewentualne pokonanie tego miejsca może doprowadzić do kontynuacji rajdu wzrostowego. Z drugiej strony, odbicie się będzie grozić dynamiczną korektą spadkową.

Wykres dax
DAX interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara EURUSD wraca do konsolidacji

Po wybiciu górą poziomu 1,10 USD, kurs EURUSD dotarł do wskazywanego w ostatnim porannym przeglądzie oporu przy 1,1060, gdzie pojawili się sprzedający. Aktualnie istnieje ryzyko korekty, a pokonana wcześniej strefa przy 1,10, powinna stanowić zgodnie z zasadą biegunowości kluczowe wsparcie. Dodatkowo należy zauważyć, że pokrywa się ona z dolnym ograniczeniem układu 1:1, co jest czynnikiem wzmacniającym. Oporem pozostają z kolei piątkowe szczyty przy mierzeniu 78,6%. Jeśli doszłoby do ich wybicia, droga w kierunku mierzenia 88,6%, a nawet 100% zostanie otwarta.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Kalendarz makro na poniedziałek 14 października

Kalendarz na dzisiejszą sesję jest ubogi w odczyty makroekonomiczne. Dodatkowo w Kanadzie i Japonii jest dzień wolny, co może przekładać się na mniejszą zmienność.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here