Naga Markets



Poranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara napiera na wsparcie czy 1,2150 USD, czy dojdzie do wybicia dołem?W ostatnich dniach obserwujemy marazm na światowym rynku akcji. Główne indeksy giełdowe poruszają się w lokalnej konsolidacji, wyczekując na impuls do wykonania większego ruchu trendowego. Na rynku walutowym zmienność także utrzymuje się na niższym poziomie, czego nie można powiedzieć jednak o krypto, gdzie w dalszym ciągu obserwujemy spore ruchy. Na co zwrócić uwagę podczas dzisiejszej sesji?

  • Bitcoin koryguje ostatnie spadki, cena wraca powyżej 37 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję nad kreską, Dow Jones zyskał 0,04%, S&P500 zamknął się 0,30% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +0,51%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ok. 20 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD napiera na wsparcie przy 1,2150 USD

Kurs euro do dolara wybije dołem?

W ubiegłym tygodniu EUR/USD odbił się od kluczowego oporu przy 1,2340, po czym doszło do wybicia z lokalnego kanału wzrostowego. O ile trend w długim terminie wciąż pozostaje zwyżkujący, tak szansa na wystąpienie głębszej korekty istnieje.

Te artykuły również Cię zainteresują




Jeśli spojrzymy na interwał H4, notowania znalazły wsparcie na wysokości poziomu 1,2150, który wynika z wcześniejszych reakcji cenowych. Jednak pomimo pojawienia się tutaj kupujących, nie byli oni w stanie wybić się powyżej lokalnego oporu przy 1,2210, gdzie ponownie doszło do odbicia. Aktualnie strefa przy 1,2150 jest testowana po raz kolejny, co zwiększa ryzyko wybicia dołem.

W przypadku utrzymania się sentymentu spadkowego i wybicia wspomnianego wsparcia, droga w kierunku 1,20 USD zostanie otwarta. Wcześniej należy także zwrócić uwagę na lokalne wsparcie przy 1.2065 USD.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 14 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 14 stycznia. Dziś o poranku poznamy dane o PKB z Niemiec, jednak na kolejne odczyty przyjdzie nam poczekać. O godzinie 13:30 opublikowane zostanie oświadczenie na temat polityki monetarnej EBC, z kolei o 14:30 poznamy dane z USA. Późnym popołudniem (18:30) przemawiać będzie także prezes Fed – Powell.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here