Naga Markets
Poranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara najwyżej w tym roku, EURUSD niemal po 1,20 USD
Kurs euro i dolara

Na początku nowego tygodnia widać słabość amerykańskiej waluty. Kurs euro do dolara znajduje się aktualnie na najwyższych poziomach od początku roku! EURUSD zbliżył się dziś w nocy do psychologicznej bariery 1,20 USD. Dziś przed nami ciekawa sesja i sporo publikacji makro. Co dalej z kursem głównej pary walutowej?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję mieszanie. S&P 500 stracił 0,22%, Dow Jones zakończył dzień 0,78% niżej, a Nasdaq zyskał 0,68%
  • Nastroje podczas sesji azjatyckiej są nieznacznie lepsze. Nikkei i indeksy z Chin notują niewielkie wzrosty. Kospi zyskuje 1,1%, a S&P/ASX 200 traci 1,6%.
  • Kontrakty terminowe DAX wskazują na wyższe otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD znajduje się o poranku nieznacznie poniżej 1,20 USD

Kurs euro do dolara przy 1,20 USD

Kurs głównej pary walutowej nie zwalnia tempa. Ostatni tydzień na EURUSD zamknął się na plusie, a wczoraj również obserwowaliśmy wzrosty. Ruch w górę jest także kontynuowany podczas sesji azjatyckiej, gdzie notowani zawędrowały w rejony okrągłego poziomu 1,20 USD. Aktualnie psychologiczna bariera powinna stanowić skuteczny opór. Jeżeli doszłoby do jego pokonania, ruch w górę może przybrać na sile. Jedno jest pewne, mamy do czynienia  z silnym trendem wzrostowym, a łapanie szczytu nie wydaje się dobrym pomysłem. Dziś w kalendarzu sporo danych makro, które mogą wpłynąć na zachowanie kursu EURUSD. Poznamy między innymi wskaźniki PMI z państw europejskich, a także ISM z USA.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 1 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na wtorek 1 września. Dziś podczas sesji europejskiej publikowane będą wskaźniki PMI dla sektora przemysłowego z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Poznamy także zmianę bezrobocia w Niemczech oraz aktualną stopę bezrobocia. Ponadto o 11:00 opublikowane zostaną wskaźniki CPI dla strefy euro. Z kolei po południu inwestorzy będą się skupiać na danych ISM z USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here