Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweW ostatnich dniach Brexit zszedł nieco na drugi plan. Pomimo, że parlamentarzyści doszli do porozumienia, to kluczowy harmonogram zaproponowany przez Borisa Johnsona nie został przegłosowany. Teraz Wielka Brytania musi poczekać na decyzję EU w sprawie kolejnego odłożenia terminu opuszczenia wspólnoty. Rynek jednak nie spodziewa się tutaj zaskoczenia, Brexit powinien zostać bez większego problemu przełożony. Dziś rynki będą się jednak skupiały na innych wydarzeniach. przed nami publikacja indeksów PMI oraz decyzja EBC


Przemysłowe PMI i decyzja EBC

Podczas dzisiejszej sesji zmienność z pewnością będzie podwyższona. Już od godzin porannych możemy spodziewać się większych ruchów. Na początku sesji europejskiej publikowane będa bowiem indeksy PMI dla usług i przemysłu. Wpływ danych powinien być widoczny zarówno na euro jak i na rynku akcji, w szczególności należy zwrócić uwagę na Daxa, który znajduje się na tegorocznych maksimach, daltego ewneutalne negatywne zaskoczenie może się przęłożyć na szybka i dynamiczną korektę. Podczas sesji amerykańskich danych również jest sporo, dlatego zmienność powinna utrzymywać się na wysokim poziomie przez cały dzień.

Kalendarz makro na czwartek 24 października

kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com

Zobacz także: Zyskali 188% na IPO. Stracili zysk w niespełna godzinę

Kurs euro do dolara utrzymuje się powyżej 1,11 uSD

Kurs euro do dolara EURUSD utrzymuje się od początku miesiąca w tendencji wzrostowej. Wczorajsza korekta zdołała nieco naruszyć dolne ograniczenie układu Overbalance, niemniej kupujący pojawili się tuż przed okrągłym poziomie 1,1100. dopóki cena znajduje się powyżej, wciąż istnieje szansa na ruch w kierunku mierzenia 61,8% Fibonacciego. pamiętajmy o dzisiejszej decyzji EBC oraz kluczowych danych PMI. Zmienność powinna być podwyższona.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX coraz wyżej

Niemiecki indeks giełdowy DAX utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Pomimo,że wczorajsza sesja rozpoczęła się od spadków, to z każdą kolejną godziną kurs piął się w górę. Cena odbiła się od wsparcia przy 12 650 pkt i ostatecznie sesja zakończyła się na wysokości zeszłotygodniowych maksimów. Tendencja pozostaje więc wzrostowa i niewykluczony jest atak na strefę oporową przy 12 860 pkt, do której niewiele już brakuje. Z kolei w przypadku jakiejkolwiek korekty, najbliższym wsparciem pozostaje wspomniana strefa przy 12 650 pkt, a następnie dolne ograniczenie układu Overbalance przy 12 580 pkt.

Wykres daxa
DAX interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here