Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami pierwsza sesja w tym tygodniu handlowym. Poniedziałek powinien być raczej spokojny z racji prawie pustego kalendarza makro. Większych ruchów można się spodziewać jedynie na rynku zbóż, ponieważ o godzinie 18:00 poznamy raport WASDE, który jest uważnie śledzony przez inwestorów. Jeśli chodzi o rynek FX, handel rozpoczyna się spokojnie, najwięcej o poranku zysku jen japoński. Na rynku akcji widzimy umiarkowany optymizm, indeksy w Azji nieznacznie rosną. Zobaczmy jak prezentują się wykresy EURUSD i niemieckiego indeksu DAX.


Kurs euro EUR do dolara USD w konsolidacji

Po osiągnięciu najniższych poziomów w tym roku, na EURUSD możemy obserwować dynamiczną reakcję popytową. Kupujący zdołali wybił strefę oporową przy 1,1115, która teraz zgodnie z zasadą biegunowości powinna stanowić wsparcie. Niemniej w ostatnim czasie kurs wpadł w lokalną konsolidację. Wyznaczając linię po szczytach i linię po dołkach, rysuje się coś na kształt formacji trójkąta, pochodzącej z klasycznej analizy technicznej. W momencie wybicia w jedną ze stron, należy się spodziewać większego ruchu trendowego. Najbliższym wsparciem jest poziom 1,1180, a oporem strefa przy 1,1280.

EURUSD H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX broni oporu

Dax próbował w ostatnim czasie odrabiać silną wyprzedaż, która była spowodowana między innymi nasileniem konfliktu na linii USA – Chiny. W ostatnim przeglądzie wspominaliśmy o strefie oporowej przy 11825 pkt, gdzie zgodnie z oczekiwaniami pojawiła się podaż. Jeśli poziom będzie w dalszym ciągu broniony, niewykluczone są dalsze spadki i wybicie nowych minimów. Najbliższym wsparciem pozostają czwartkowe dołki, które wypadają przy mierzeniu 50% z interwału D1 – okolice 11450 pkt.

Indeks giełdowy DAX Wykres
DAX H4

Kalendarz makro na poniedziałek 12 sierpnia

Kalendarz makroekonomiczny 12 sierpnia
Kalendarz 12 sierpnia


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here