Naga MarketsKurs euro do dolara EURUSD przed decyzją Europejskiego Banku CentralnegoWczoraj kluczowym wydarzeniem dnia była decyzja Banku Kanady w sprawie stóp procentowych, z kolei dziś swoje oświadczenie wyda Europejski Bank Centralny. Inwestorzy nie powinni więc narzekać na brak zmienności. Większe ruchy powinny się pojawić o godzinie 13:45 kiedy poznamy decyzję oraz o 14:30 – start konferencji prasowej. Sprawdźmy jak kształtuje się kurs euro do dolara EURUSD.


Kurs euro przed decyzją EBC

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie decyzja Europejskiego banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy co prawda nie spodziewają się ruchu ze strony EBC, niemniej jak dobrze widać chociażby po wczorajszej decyzji BoC, istnieje szansa na większe ruchy na rynku. O 13:45 zostanie wydane oświadczenie banku, a o 14:30 rozpocznie się konferencja, której będzie przewodniczyć Christine Lagarde.

Patrząc na sytuację techniczną na EURUSD, kurs w dalszym ciągu znajduje się pod wpływem szerokiej formacji głowy z ramionami. Jako najbliższy opór należy traktować okolice okrągłego poziomu 1,1100. Gdyby podczas dzisiejszej sesji doszło do wybicia nowych lokalnych minimów, droga do okrągłego poziomu 1,10 USD zostanie otwarta. W przeciwnym razie, powrót powyżej linii szyi formacji (zaznaczonej na żółto), będzie oznaczał szansę na atak górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 1,1150.

Wykres euro do dolara
EURUSD interwał H4

Zobacz także: Dolar kanadyjski silnie traci po decyzji Banku Kanady

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na czwartek 23 stycznia

Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy wielu odczytów makroekonomicznych, nie oznacza to jednak mniejszej zmienności. Dziś o 13:45 poznamy decyzję EBC. Ponadto o 14:30 rozpocznie się konferencja prasowa banku. W dzisiejszym kalendarzu znajdują się także dane o sprzedaży detalicznej z Polski (10:00) oraz zapasy ropy naftowej z USA, które zostaną opublikowane o 17:00. Dzień zamknie się publikacją wskaźnika CPI z Nowej Zelandii.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com
Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here