Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryPrzed nami pierwsza sesja handlowa w nowym tygodniu. W poniedziałek nie należy się raczej spodziewać większej zmienności. Kalendarz makroekonomiczny jest właściwie pusty, a dodatkowo w USA jest dzień wolny –  Święto Lutera Kinga. Dlatego też ruchy mogą być dziś ograniczone. Sprawdźmy jednak jak wygląda sytuacja techniczna na głównej parze walutowej – EURUSD


Kurs euro do dolara ponownie testuje kluczowe wsparcie

Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować wyraźne spadki na kursie euro do dolara. Cena ponownie znalazła się w strefie wsparcia przy okrągłym poziomie 1,1100. Miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji ceny oraz dwóch geometrii. Odcinki zaznaczone niebieskimi liniami są równe, podobnie jak te zaznaczone czerwonymi prostokątami. Jest to już drugi test z rzędu, niemniej jak na razie strefa jest broniona. Dlatego też podczas dzisiejszej sesji istnieje szansa na korektę po piątkowych spadkach. Jeżeli jednak strefa zaznaczona kolorem zielonym zostałaby wybita, może nas czekać nawet ruch w kierunku kolejnego okrągłego poziomu czyli 1,1000.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Zobacz także: Christine Lagarde (EBC) wzywa do zachowania “czujności” wobec stymulacji polityki monetarnej

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na poniedziałek 20 stycznia

Poniedziałkowy kalendarz jest właściwie pusty. W nocy poznaliśmy decyzję Ludowego Banku CHin w sprawie stóp procentowych, zostały one pozostawione na niezmienionym poziomie 4,15%. W godzinach nocnych miała także miejsce publikacja produkcji przemysłowej w Japonii, która okazała się nieznacznie gorsza od prognozy rynkowej. Za nami również publikacja wskaźnika PPI z Niemiec, który poznaliśmy dosłownie przed chwilą. Wypadł on na poziomie 0,1% czyli niewiele poniżej oczekiwanej prognozy, która znajdowała się na poziomie 0,2% (poprzednio 0,0%). W kolejnych godzinach nie należy się spodziewać większych ruchów, nie poznamy bowiem żadnych danych makroekonomicznych. Właściwie jedynym wydarzeniem, na które trzeba dziś zwrócić uwagę jest przemówienie prezes EBC – Chwistine Lagarde, które będzie miało miejsce dopiero o godzinie 19:30.

kalendarz wydarzeń makro
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com
Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here