Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPrzed nami kolejna sesja tym tygodniu handlowym. Wczorajszy dzień przebiegał raczej bez większej zmienności. Ruchy utrzymywały się w standardowych, jak na poniedziałek, widełkach. Sesja na Wall Street zakończyła się na sporym minusie. Dow Jones przecenił się blisko 1,5%, a Nasdaq i S&P500 straciły w poniedziałek 1,2%. Jeśli chodzi o sesję azjatycką również dominuje podaż, dlatego też spadki na rynku akcji mogą być kontynuowane. Czego spodziewać się we wtorek ?


Wtorkową sesję czas zacząć

Dzisiejszy kalendarz makro jest zdecydowanie bogatszy w dane makro niż ten w poniedziałek. W wtorek poznamy między innymi wskaźnik inflacji CPI z Niemiec. Ponadto publikowany będzie indeks ZEW, który pokaże nastroje ekonomiczne w strefie euro, a także Niemczech. Z kolei o godzinie 10:30 publikowane będą dane o bezrobociu i płacach w Wielkiej Brytanii. Po południu poznamy odczyty inflacji z USA. Zobaczmy jak prezentują się wykresy EURUSD i niemieckiego indeksu DAX.

Kalendarz makroekonomiczny
źródło: investing.com

Kurs euro EUR do dolara USD w konsolidacji

Kurs euro do dolara utknął w lokalnej konsolidacji. Wczoraj rynek próbował wybić dołem, niemniej spadki wyhamowały na wysokości 50-okresowej średniej kroczącej. Wyznaczając linię po szczytach i linię po dołkach, widać formację trójkąta, pochodzącej z klasycznej analizy technicznej.  Dziś poznamy kilka odczytów makro, które powinny doprowadzić do większej zmienności, co z kolei powinno pomóc w wybiciu w jedną ze stron. Wsparciem pozostaje poziom 1,1180, a oporem strefa przy 1,1280.

Wykres EURUSD
EURUSD H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX poniżej kluczowego oporu

Dax zgodnie z wczorajsza analizą wybronił strefę oporową przy poziomie 11825 pkt. Scenariusz pozostaje więc spadkowy. Tak długo jak kurs będzie się odbijał od strefy oporowej, bardzo prawdopodobny jest atak na ostatnie minima. Najbliższym wsparciem pozostają czwartkowe dołki, które wypadają przy mierzeniu 50% z interwału D1 – okolice 11450 pkt. Dodatkowo wczoraj doszło do pokonania wewnętrznej linii trendu (WLT), co potwierdza kierunek południowy.

Wykres DAX
DAX H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here