Naga MarketsKurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNPodczas wczorajszej sesji inwestorzy ignorowali doniesienia w sprawie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Indeksy giełdowe zakończyły dzień na solidnym plusie, szczególnie w USA, gdzie ruch w górę przekraczał 5-6%. Z kolei na rynku forex obserwowaliśmy słabość dolara. Optymizm jest napędzany przez sztuczną stymulację, pytanie tylko na ile pakiety wspomagające gospodarkę będa skuteczne w długim termine?


Co słychać na rynku o poranku?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję na solidnym plusie, Nasdaq zyskał 5,6%, Dow Jones umocnił się 6,38%, a S&P500 dodał 6,24%
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa stale rośnie, wczoraj przybyło ponad 60 tysięcy chorych, a także zmarło blisko 2800 osób, aktualnie na całym świecie już 532 tys. osób zachorowało na COVID-19, z czego 24 tys. to zgony

Zobacz także: Kurs dolara do CAD wzrośnie nawet do 1,47 wg Barclays

Kurs euro do dolara w górę

Patrząc na wykres głównej pary walutowej, możemy obserwować dynamiczne odbicie. EURUSD zdołał odrobić już połowę spadków, z jakimi mieliśmy do czynienia od 9 marca. Aktualnie o poranku testowana jest strefa oporowa wynikająca z mierzenie 50% Fibonacciego oraz wcześniejszych reakcji ceny (dołki z 12 i 13 marca). Jeżeli w tym miejscu pojawi się reakcja podażowa, istnieje szansa na ruch w kierunku dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1, który powinien stanowić najbliższe wsparcie. Z drugiej strony, pokonanie oporu przy 1,1060, powinno otworzyć drogę do ataku na kolejne współczynniki Fibo – 61,8%  i 78,6%.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H1

Pandemia wciąż przyspiesza!

Od kilku dni piszemy o przyspieszającej właściwie z dnia na dzień pandemii koronawirusa. Prawie codziennie ustanawiane są nowe rekordy w liczbie odnotowanych nowych przypadków. Zamieszczony poniżej wykres przedstawia aktualną sytuację na koniec dnia wczorajszego. We środę na całym świecie przybyło ponad 60 tysięcy nowych przypadków! Ponadto wczoraj zmarły blisko 2800 osób, a całkowita liczba zgonów przekroczyła 24 tys.

Liczba przypadków koronawirusa 27 marca 2020
źródło: www.worldometers.info

Zobacz także: Absolutne szaleństwo na rynku złota, nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 27 marca

Poniżej został zamieszczony kalendarz na piątek. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy ważniejszych danych makro, niemniej i tak nie ma to większego znaczenia ponieważ aktualnie odczyty makroekonomiczne nie są tak istotne dla inwestorów. Najważniejsze jest to jak będzie przebiegał dalszy rozwój pandemii koronawirusa i to w jaki sposób będa regować poszczególne rządy i banki centralne. Zmienność powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Zobacz także: Koronawirus wywoła największy kryzys od 1945 r.? Komentuje P. Kwiecień

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here