Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Piątek w USA zakończył się spadkami na rynku akcji, a to z powodu informacji, że Stany Zjednoczone rozważają usunięcie chińskich firm z parkietu giełdowego. Jednak po weekendzie kontrakty otwierają się nieznacznie wyżej ponieważ Departament Stany zdementował te informacje. Jak widać rynek akcji nie ma ochoty na większe spadki. Czego spodziewać się na rynkach podczas dzisiejszej sesji? Zapraszamy do zapoznania się porannym przeglądałem rynków. 


  • Departament Stanu USA dementuje że z giełdy w Nowym Jorku miałyby zniknąć chińskie firmy
  • Mieszana sesja na rynku giełdowym w Azji
  • Dolar nowozelandzki NZD traci po gorszych odczytach
  • Lepsze dane z Chin, indeks PMI dla przemysłu wyżej niż oczekiwania (wzrosty z 49,5 do 49,8 we wrześniu)

Kurs euro do dolara EURUSD z szansą na odbicie?

Kurs euro do dolara znalazł się w ubiegłym tygodniu na najniższych poziomach w tym roku. Kupujący nie chcą jednak odpuścić, cena wraca powyżej wsparcia przy 1,0930, co może skutkować korektą wzrostową. Aby mówić jednak o większych wzrostach kurs musiałby wyjść powyżej poziomu 1,0965, gdzie kilkukrotnie pojawiała się reakcja sprzedających. Jeżeli jednak cena ponownie zejdzie poniżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, cały czas istnieje szansa na ruch w kierunku mierzenia zewnętrznego 127,2% ostatniej korekty wzrostowej.

Wykres EURUSD
EURUSD H1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX z celem na nowe szczyty?

Sytuacja na niemieckim indeksie giełdowym DAX nie uległa większej zmianie, rynek zgodnie z oczekiwaniami zareagował w ubiegłym tygodniu na wysokości dolnego ograniczenia układu Overbalance przy poziomie 12 125 pkt. Aktualnie zgodnie z metodologią należy więc oczekiwać ataku na ostatnie maksima przy 12 480 pkt. Pomimo, ze tendencja jest wzrostowa to aktualne poziomy nie są atrakcyjne pod względem stosunku zysku do ryzyka. Dlatego w przypadku rozważania pozycji długich przydałaby się korekta spadkowa. Dopóki poziom 12 125 pkt trzyma, obowiązuje trend wzrostowy.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Kalendarz makro na poniedziałek 30 września

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here