Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweDziś rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej. Brexit po raz kolejny będzie głównym tematem na ustach inwestorów. Wczorajszy dzień przyniósł wiele sprzecznych informacji, niemniej ostatecznie funt brytyjski okazał się wygranym. GBPUSD po raz kolejny zaliczył spory rajd wzrostowy, cena z impetem wybiła poziom 1,2800.  Czasu do ostatecznego terminu opuszczenia wspólnoty przez Wielką Brytanię coraz mniej, dlatego zmienność może utrzymywać się na podwyższonym poziomie. Zobaczmy jak wyglądają wykresy GBPUSD, EURUSD i niemieckiego Daxa w czwartek o poranku


  • Niemiecki DAX na najwyższych poziomach w 2019 roku
  • Nieznaczna korekta na indeksach w USA
  • Trwa sezon wyników spółek w Stanach Zjednoczonych
  • Kurs euro do dolara EURUSD odbija od 1,1080 USD
  • Negocjacje w sprawie opuszczenia Unii przez UK tematem numer 1

Brexitowy zawrót głowy

Dziś rozpoczyna się szczyt UE, który jest poświęcony między innymi Brexitowi. Według najnowszych informacji rozmowy wciąż trwają, jednak pomimo dużych szans na porozumienie, trzeba brać pod uwagę każdy scenariusz. Kurs funta do dolara GBPUSD nie odpuszcza, podczas wczorajszej sesji zmienność przekraczała 200 punktów. Pomimo początkowego cofnięcia, cena zdołała wyjść wyraźnie powyżej poziomu 1,2800. Maksimum z środy wypada w rejonach oporu przy 1,2780, gdzie znajdują się dołki z kwietnia tego roku. Ich pokonanie, moze przyczynić się do kolejnej fali wzrostowej. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w przypadku tak silnych ruchów, korekty spadkowe mogą być równie dynamiczne, zalecana jest ostrożność.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1

DAX coraz wyżej

W środę niemiecki indeks DAX ponownie znalazł się na najwyższych poziomach w 2019 roku. Pomimo, że zmienność podczas wczorajszej sesji była niska, rynek zdołał zamknąć się na 0,3% plusie. Tak długo jak cena utrzymuje się powyżej poziomu 12 650 pkt, możliwy jest ruch w kierunku mierzenia 78,6% całej ostatniej fali spadkowej – 12 870 pkt. Jednak w przypadku cofnięcia najbliższym wsparciem jest pokonana we wtorek strefa przy 12 480 pkt.

Wykres Daxa
Dax interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara EURUSD odbija od 1,10 USD

We wtorek kluczowe było wsparcie przy 1,10 USD. Odbicie w tym miejscu doprowadziło również do kontynuacji wzrostów podczas wczorajszej sesji. Tendencja została utrzymana i EURUSD zdołał wybić opór przy 1,1060. Niemniej 20 pipsów wyżej ponownie pojawili się sprzedający. Aktualnie strefa przy poziomie 1,1080 pozostaje oporem, jej pokonanie powinno skutkować atakiem na poziom 1,1100. Najbliższym wsparciem pozostaje z kolei pokonana wczoraj strefa przy 1,1060. Gdyby korekta była silniejsza, należy wziąć pod uwagę dolne ograniczenie układu Overbalance- 1,1025.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Kalendarz makro na czwartek 17 października

Dane makro
kalendarz na czwartek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here