Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara (EURUSD) coraz mocniej napiera na opór przy 1,19 USD
Poranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowe

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować dobre nastroje na rynku akcji. Inwestorzy najwyraźniej cały czas grają pod ostatnie pozytywne doniesienia odnośnie badań nad lekiem na COVID-19. Dobrze widać to także po rynku ropy naftowej, cena tego surowca znalazła się na najwyższych po pandemicznych szczytach, co ma związek z nadziejami na zakończenie pandemii i ożywienie popytu.

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję nad kreską, Dow Jones zyskał 1,54%, S&P500 zamknął się 1,62% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +1,31%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji, DAX wymazał wzrosty z sesji azjatyckiej
  • Kurs EUR/USD napiera na opór przy 1,19 USD
  • Na kryptowalutach utrzymuje się tendencja wzrostowa, Bitcoin znalazł się wczoraj powyżej 19 tys. dolarów

Kurs euro do dolara wybije górą?

Sytuacja techniczna na głównej parze walutowej wygląda ciekawie. Co prawda notowania EUR/USD utrzymują się w ostatnim czasie w lokalnej konsolidacji, niemniej kupujący coraz mocniej napierają na opór przy 1,19 USD, przez co może dojść do wybicia górą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, im dłużej dany poziom jest testowany, tym większa szasną jego pokonania. Dziś o poranku obserwujemy kolejną próbę wybicia górą dlatego należy zachować ostrożność. W przypadku takiego wybicia, ruch w górę może być dynamiczny. Kolejny ważny opór znajduje się dopiero 100 pipsów wyżej, przy 1,20 USD.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 25 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 25 listopada. Podczas sesji europejskiej nie poznamy kluczowych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na główne rynki. Dopiero o godzinie 14:30 opublikowany zostanie szereg danych z USA, miedzy innymi PKB, jak i bazowe zamówienia środków trwałych. Z kolei o 16:00 poznamy dane z rynku nieruchomości oraz wskaźnik nastrojów konsumentów według Uniwersytetu Michigan.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here