Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EUR/USD z szansą na dalszą zwyżkę?Rozpoczyna się nowy tydzień, który z pewnością będzie ciekawy. Pomimo, ze dziś w kalendarzu nie ma wielu kluczowych odczytów marko, tak kolejne dni mogą przynieść większe ruchy. W najbliższą środę poznamy bowiem decyzję Fed w sprawie stóp procentowych, z kolei w czwartek dane o PKB ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy nie powinni więc narzekać na brak zmienności. Co dalej z główną parą walutową EUR/USD?

  • Bitcoin koryguje ostatnie spadki, niemniej jest jeszcze za wcześnie aby mówić o powrocie do trendu wzrostowego
  • Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczynają sesję od wzrostów, tuż po 9:00 niemiecki DAX jest notowany 0,5% wyżej
  • Kurs EUR/USD powyżej oporu przy 1,2150 USD

Kurs euro do dolara wraca do wzrostów

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować próbę powrotu do wzrostów na głównej parze walutowej. Pierwszy test strefy oporowej przy poziomie 1,2150 zakończył się dynamicznym ruchem w dół, jednak sprzedający nie byli w stanie sprowadzić kursu na nowe minima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatecznie przy kolejnym ataku, doszło do wybicia powyżej kluczowego oporu, przez co istnieje szansa na kontynuację zwyżki. Aktualnie niewykluczony jest więc ruch w kierunku poziomu 1,2210, który powinien stanowić najbliższą przeszkodę dla kupujących. Niemniej w przypadku wybicia górą, ruch wzrostowy może przybrać na sile. W przypadku takiego scenariusza, droga w kierunku ostatnich maksimów przy 1,2340 zostałaby otwarta.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 25 stycznia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 25 stycznia. Dziś o godzinie 10:00 poznamy dane z Niemiec, uwaga inwestorów będzie skupiona na wskaźniku nastrojów biznesowych Ifo. Następnie o godzinie 11:45 i 14:45 przemawiać będą członkowie EBC, a prezes Christine Lagarde zabierze głos o 17:30.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here