Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EUR/USD z perspektywą spadków do 1,1630 USD?
Kurs euro do dolara EURUSD

Podczas dzisiejszej inwestorzy będą się skupiać na danych z rynku pracy w USA. Raport NFP zostanie opublikowany o godzinie 14:30. Jest to kluczowe wydarzenia dnia, a może i nawet miesiąca, ponieważ jest to ostatnia publikacja przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Dobry odczyt może wesprzeć Trumpa, z kolei gorszy Bidena.

  • Indeksy w USA zakończyły czwartkową sesję na plusie, Dow Jones i S&P500 zyskały odpowiednio 0,13 i 0,53%, z kolei Nasdaq zamknął się 1,42% wyżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na płaskie otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD broni kluczowego poziomu

Kurs euro do dolara broni ważnego oporu

W jednaj z ostatnich analiz wspominaliśmy o utrzymującej się tendencji spadkowej na głównej parze walutowej. Patrząc technicznie na wykres EUR/USD na interwale H4, mamy do czynienia z kontynuacja ruchu spadkowego w ramach kanału cenowego.

Podczas wczorajszej sesji notowania dotarły do górnego ograniczenia wspomnianego kanału, po czym pojawili się sprzedający. Aktualnie kluczowym oporem pozostaje górne ograniczenie szerokiego układu 1:1, które grupuje się z mierzeniem 61,8% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej (1,17175). Dopóki nie dojdzie do zanegowania tego poziomu, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch w kierunku ostatnich minimów przy 1,1630 USD.

Wykres EUR/USD
EURUSD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 2 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 2 października. Dziś przed południem poznamy wskaźniki CPI ze strefy euro. Z kolei wydarzeniem dnia będzie publikacja raportu NFP z USA, która będzie miała miejsce o godzinie 14:30. Dane te będą kluczowe ponieważ jest to ostatnia publikacja przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Dzisiejszy odczyt powinien pokazać czy gospodarka z zmierza we właściwym kierunku po pandemii koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here