Naga MarketsKurs euro do dolara EUR/USD z perspektywą dalszych spadków?
Poranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowe

Dziś nocy odbyła się pierwsza debata prezydencka przed wyborami w USA, główne indeksy na świecie zyskiwały jej trackie, jednak po zakończeniu cały ruch w górę został wymazany. Podczas dzisiejszej sesji poznamy sporo odczytów makroekonomicznych, dlatego tez zmienność powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

  • Indeksy w USA zakończyły wtorkową sesję na minusie, Dow Jones i S&P500 straciły 0,48%, a Nasdaq zamknął się aż 0,29% niżej
  • Metale szlachetne tracą o poranku
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na nieznacznie niższe otwarcie europejskiej sesji
  • Dolar w korekcie, kurs EUR/USD dociera do waznego oporu

Kurs euro do dolara odbija od oporu

Podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy jednostajny ruch wzrostowy na głównej parze walutowej. Notowania EUR/USD dodały jednak do kluczowego oporu, gdzie pojawiła się reakcja podażowa.

Patrząc technicznie na interwał H1, notowania reagują na wysokości kluczowego oporu. Okolice poziomu 1.1745 wynikają z wcześniejszych reakcji cenowych oraz górnego ograniczenia układu 1:1. Pojawienie się sprzedających w tym miejscu może oznaczać chęć wykonania kolejnej fali spadkowej.

Jeżeli jednak początek dzisiejszej sesji przyniósłby wzrosty i poziom ten zostałby pokonany, kolejny opór znajduje się dość blisko. W rejonach 1,1770 znajduje się kolejna geometria, gdzie wypada także mierzenie 61,8% ostatniej fali spadkowej.

Wykres EUR/USD
EURUSD interwał H1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 30 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 30 września.  Dziś o godzinie 8:00 poznamy dane z Wielkiej Brytanii, będzie to między innymi PKB w ujęciu k/k i r/r. O tej samej porze publikowane będą dane o sprzedaży detalicznej z Niemiec.

Następnie czeka nasz przemówienie Christine Lagarde (9:20). Z kolei o później poznamy zmianę bezrobocia w Niemczech (10:55) i inflację ze strefy euro (11:00). Po południu również należy mieć na uwadze kilka publikacji, między innymi raport ADP Z USA o 14:30, także PKB z Kanady, który zostanie opublikowany o tej samej porze. W kolejnych godzinach publikowane będą jeszcze dane z rynku nieruchomości i dane o zapasach ropy naftowej.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here