Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybije poziom 1,19 USD?Przed nami druga sesja handlowa w tym tygodniu. Dzisiejszy dzień powinien być ciekawszy z racji dość ciekawego kalendarza makro. Jesteśmy już po ukazaniu się danych z Chin, które nie wywołały co prawda większej zmienności, niemniej przed nami jeszcze sporo publikacji. O poranku poznamy szereg danych z krajów europejskich, z kolei po południu czekają nas publikacje z USA.

  • Indeksy w USA zakończyły poniedziałkową sesję na plusie, najlepiej radził sobie Nasdaq, który dodał 1,87%
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na płaskie otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD zbliża się do poziomu 1,19 USD we wtorek rano
  • W najbliższych dniach poznamy decyzje Fed, BoJ i BoE ws. stóp procentowych

Kurs euro do dolara EURUSD wybije górą?

We wczorajszej porannej analizie pisaliśmy o tym, że na głównej parze walutowej EUR/USD utrzymuje się trend wzrostowy. Zgodnie oczekiwaniami, notowania zbliżają się do oporu przy 1,19 USD. Nawiązując do metodologii Overbalance cały czas możemy mówić o przewadze kupujących, dlatego istnieje spora szansa na kontynuację wzrostów podczas dzisiejszej sesji.

Należy zaznaczyć, ze główny trend na tej parze walutowej pozostaje wzrostowy. W ubiegłym tygodniu doszło bowiem do obrony wsparcia przy 1,1785, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1. Dlatego też zgodnie z metodologią Overbalance cały czas możemy mówić o tendencji zwyżkującej. Patrząc technicznie na interwał dzienny, wspominany poziom 1,19 USD pozostaje aktualnie kluczowy. Jego pokonanie otworzy drogę do dalszych wzrostów. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu może skutkować kolejnym atakiem na wsparcie przy 1,1785.

Wykres EUR/USD

EURUSD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 15 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 15 września. W nocy poznaliśmy już dane z Chin, które przeszły bez większego echa, z kolei o poranku publikowane będą odczyty z Wielkiej Brytanii. Następnie inwestorzy będą zwracać uwagę na wskaźniki ZEW z Niemiec, które poznamy o 11:00. Natomiast podczas sesji amerykańskiej publikowanych będzie szereg drugorzędnych odczytów z USA, miedzy innymi produkcja przemysłowa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here