Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) wybija górą, czas na atak poziomu 1,14?
EUR/USD kontynuuje zwyżkę

Pomimo wciąż rosnącej liczby nowych zachorowań na koronawirusa, inwestorzy wyraźnie lekceważą sytuację pandemiczną. Wczoraj liczba nowych zachorowań wyniosła ponad 213 tysięcy, a indeksy giełdowe w USA kontynuowały zwyżkę, wyraźny ruch w górę obserwujemy także na metalach szlachetnych.  Z kolei główna para walutowa wybija z lokalnej konsolidacji. Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Pomimo porannych spadków, indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję na plusie Nasdaq zyskał 1,4%, S&P500 dodał 0,78%, a Dow Jones zamknął się 0,68% wyżej
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX jest notowany ponad 150 punktów powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia, czeka nas solidne otwarcie dnia
  • Liczba nowych zachorowań na koronawirusa w ujęciu dziennym ponownie zbliżyła się do rekordów i wyniosła ponad 213 tysięcy

Kurs euro do dolara wybija w górę

W poprzednich analizach pialiśmy o tym, że na EURUSD utrzymuje się tendencja wzrostowa. Rynek zareagował w ostatnim czasie na wsparcie przy 1,1175, skąd prawdopodobnie rozpoczął się kolejny impuls wzrostowy. Dynamika ruchu być może pozostawia wiele do życzenia, niemniej sentyment wzrostowy jest kontynuowany.

Dziś o poranku EUR/USD wybija górą opór przy 1,1340, co moze zapowiadać atak na ostanie maksima. O spadkach można myśleć dopiero w momencie powrotu poniżej wspominanego oporu.

Wykres EUR/USD
EUR/USD wybija opór przy 1,1340

Jeśli chodzi natomiast o aktualną sytuację pandemiczną, wciąż jest ona poważana. Średnia liczba zachorowań z ostatnich 7 dni utrzymuje siew tendencji wzrostowej, a pomimo, że na początku tygodnia “słupki” nieco spadły, tak wczoraj liczba odnotowanych dziennych zachorowań na COVID-19 ponownie zbliżyła się do rekordowych poziomów, w środę przybyło ponad 200 tysięcy nowych chorych, a jeśli obecny sentyment się utrzyma, dziś może paść kolejny niechlubny rekord.

Liczba zachorowań na koronawirusa 9 lipca 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 9 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na czwartek 9 lipca. Dziś nie poznamy kluczowych odczytów makro, które mogłyby przyczynić się do większej zmienności. O poranku publikowane będą dane dotyczące bilansu handlowego Niemiec. Dziś poznamy także cotygodniowe dane o nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych oraz ilość wydanych w czerwcu pozwoleń na budowę z Kanady.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here