Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EUR/USD wraca powyżej 1,20 USD
Dalsze wzrosty na rynku akcji i odbicie na EUR/USD

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować spadki na EUR/USD. Niemniej tuż przed weekendem doszło do odreagowania, przez co na interwale dziennym pojawił się pro wzrostowy sygnał świecowy, mogący sugerować powrót do głównego trendu. Z kolei na rynku akcji dominują pozytywne nastroje. Patrząc na rynek kontraktów, po wzrostach z końcówki ubiegłego tygodnia, niemiecki DAX ma dziś otworzyć się najwyżej w historii.

  • Bitcoin ponownie odbija od poziomu 40 tys. USD
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 70 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD wyhamowuje spadki, para walutowa powyżej 1,20 USD

Kurs euro do dolara wróci do wzrostów?

Spójrzmy na wykres EUR/USD szerokim ujęciu. Patrząc na interwał W1, od dłuższego czasu dominuje tendencja wzrostowa, a ostatnie cofnięcie należy (przynajmniej na razie) traktować jedynie jako korektę. Pod koniec ubiegłego tygodnia kurs znalazł się poniżej psychologicznego poziomu 1,20 USD, jednak bardzo szybko doszło do odbicia, co może wskazywać na zakończenie korekty i powrót do głównego trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Należy także zauważyć, że gdyby korekta się rozszerzyła, kolejnym kluczowym wsparciem będzie dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony czerwonym prostokątem. Zgodnie z metodologią Overbalance, dopiero jego zanegowanie świadczyłoby do zmianie sentymentu w długim terminie.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro poniedziałek 8 lutego grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 8 lutego. O poranku poznaliśmy już dane z Niemiec o produkcji przemysłowej, które okazały się gorsze od oczekiwań, z kolei w dalszej części dnia nie zostaną opublikowane żadne ważne odczyty, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynki. Uwagę można zwrócić jedynie na przemówieniu prezes EBC – Christine Lagarde, które będzie miało miejsce o 17:15.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen kurs | pkn akcje | kurs btc | btc news | rynek kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here