Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EUR/USD wkrótce po 1,19 USD?
Poranny przegląd rynków

Dzisiejszy kalendarz makro nie wygląda zbyt zachęcająco, podczas czwartkowej sesji nie poznamy żadnych istotnych danych makro. Niemniej zmienność w ostatnich dniach jest podwyższona, szczególnie na rynku metali szlachetnych. Złoto i srebro wyhamowały spadki bo wtorkowej przecenie, a kurs EUR/USD broni kluczowego wsparcia. Czego oczekiwać po podczas dzisiejszej sesji?

  • Metale szlachetne próbują odrabiać wtorkową przecenę, wczorajsza sesja zakończyła się na plusie
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję na plusie, do historycznych rekordów zbliżył się indeks S&P500, który zyskał 1,4%, z kolei Dow Jones i Nasdaq dodały odpowiednio 1,05% i 2,4%
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na płaskie otwarcie sesji europejskiej

Kurs euro do dolara utrzymuje trend wzrostowy

Pomimo, że wzrosty na EUR/USD wyhamowały w ostatnim czasie, tak cały czas możemy mówić o trendzie zwyżkującym. Notowania głównej pary walutowej po raz kolejny wybroniły wczoraj kluczowe wsparcie przy 1,1740, które wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 oraz mierzenia 23,6% Fibonacciego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się powyżej wspominanego poziomu, bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku ostatnich szczytów przy 1,19 USD. Dziś nie poznamy żadnych kluczowych danych, które mogłoby przyczynić się do większej zmienności na kursie euro do dolara.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 13 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na czwartek. Dziś nie poznamy żadnych kluczowych odczytów, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynki. O poranku opublikowane zostaną dane o inflacji z Niemiec (8:00), z kolei po południu, o 14:30 poznamy cotygodniowe dane dotyczące wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here