Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara (EUR/USD) przed decyzją EBC
EUR/USD przed decyzją w sprawie stóp proc.

Przed nami ciekawa sesja na rynku Forex. W czwartek poznamy między innymi decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych, która może przełożyć się na większa zmienność na kursie euro, a także na indeksach giełdowych. Z kolei później poznamy także dane o sprzedaży detalicznej z USA, co powinno mieć wpływ na dolara amerykańskiego. Jak zachowa się głowa para walutowa, czego spodziewać się dziś po EUR/USD. Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszy dzień na plusie, Dow Jones dodał 0,85%, S&P500 zyskał 0,91%, a Nasdaq zamknął się 0,6% wyżej
  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX jest notowany około 90 punktów poniżej wczorajszego poziomu zamknięcia
  • Liczba nowych zachorowań na koronawirusa wyniosła wczoraj ponad 234 tysiące i ponownie zbliżyła się do rekordowych poziomów

Kurs euro do dolara przed decyzją EBC

Głowna para walutowa znalazła się wczoraj powyżej czerwcowych szczytów, jednak kupujący nie byli w stanie utrzymać kierunku wzorowego, przez co doszło do wygenerowania korekty spadkowej. Kurs EUR/USD wrócił poniżej poziomu 1,1420 USD, niemniej główne tendencja pozostaje w ostatnim czasie wzrostowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na wykres H4, aktualnie kluczowym oporem są tegoroczne szczyty, które znajdują się przy poziomie 1,1490. Z kolei ważnym wsparciem pozostaje strefa przy 1,1345, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych. Dzisiejsza decyzja EBC powinna przełożyć się na większą zmienność na EUR/USD.

Wykres EUR/USD
EURUSD koryguje ostatnie wzrosty

Patrząc z kolei na sytuację pandemiczną, wciąż widać wzrost liczby nowych zachorowań. Pod koniec ubiegłego tygodnia liczba odnotowanych dziennych zarażeń COVID-19 osiągnęła nowy rekord, z kolei wczoraj przybyło ponad 214 tysięcy nowych chorych.

Niemniej w ostatnim czasie inwestorzy wyraźnie ignorują negatywne doniesienia dotyczące koronawirusa, skupiając się jedynie na pozytywnych informacjach, takich jako chociażby wiadomości o dobrych wynikach badań szczepionki od firmy Moderna. parząc na główne rynki akcji, każda, nawet dynamiczniejsza korekta jest szybko podkupowana, trend wzrostowy obowiązuje.

Liczba zachorowań na koronawirusa 16 lipca 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 16 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na czwartek 16 lipca. Dzisiejszy kalendarz zawiera kilka odczytów, które mogą przyczynić się do zwiększenia rynkowej zmienności. Sesja europejska rozpoczyna się od publikacji danych z Wielkiej Brytanii (wynagrodzenia, wnioski o zasiłek dla bezrobotnych). Następnie publikowane będą dane o inflacji z Francji, z kolei o godzinie 13:45 poznamy decyzję EBC w sprawie stóp procentowych. Później, o 14:30 publikowane będą dane o sprzedaży detalicznej z USA, równolegle rozpocznie się także konferencja Europejskiego Banku Centralnego.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here