Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EUR/USD przed decyzją EBCPodczas środowej sesji mogliśmy obserwować cofnięcie na rynku akcji w USA oraz korektę na EUR/USD. Dziś rynki z niecierpliwością czekają na decyzję Europejskiego Banku Centralnego, którą poznamy o godzinie 14:30. Inwestorzy  zastanawiają się czy EBC podejmie jakieś kroki w związku z ostatnim umocnieniem euro, czy też wstrzyma się z decyzjami do przyszłego roku.  Co dalej z notowaniami głównej pary walutowej?

  • Bitcoin koryguje ostatnią zwyżkę, notowania tej kryptowaluty cofnęły się wczoraj do poziomu 18 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję pod kreską, Dow Jones stracił  0,35%, S&P500 zamknął się 0,79% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem -1,94%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień około 20 pkt pod kreską
  • Kurs EUR/USD koryguje ostatnie wzrosty, notowania głównej pary walutowej odbiły się od oporu przy 1,2150 USD

Kurs euro do dolara w korekcie przed dzisiejszym EBC

Niewątpliwie wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Komunikat zostanie opublikowany o godzinie 13:45, z kolei konferencja prasowa rozpocznie się o 14:30. Z tego też powodu zmienność na parach walutowych z euro, jak i na głównych indeksach giełdowych w Europie powinna być podwyższona.

Te artykuły również Cię zainteresują
 – …niepewność, co do tego, czy decydenci (z EBC) zaznaczą swoje niezadowolenie z wzrostów euro w ostatnich tygodniach jest duża, co daje pretekst do ograniczania długich pozycji w EUR. Na wykresie EURUSD skutkuje to wybiciem poniżej 1,21, oraz naruszeniem dołka z poniedziałku przy 1,2077 – komentował wczoraj po południu Marek Rogalski z DM BOŚ.

Patrząc technicznie na wykres H4, notowania odbiły się od strefy oporowej wynikającej z dwóch mierzeń Fibo. Pierwsze z nich zostało wykonane na interwale W1- 78,6%, a drugie na H4 – 127,2%. Niewykluczone więc, że korekta spadkowa się pogłębi. Najbliższe wsparcie znajduje się na wysokości okrągłego poziomu 1,20 USD, gdzie wypada dole ograniczenie układu 1:1, oraz wcześniej pokonany szczyt.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 10 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 10 grudnia. Dziś o poranku poznamy dane o PKB i produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Z kolei uwaga inwestorów będzie głównie skupiona na posiedzeniu EBC. O godzinie 13:45 poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych, z kolei o 14:30 rozpocznie się konferencja prasowa. W tym samym czasie opublikowane zostaną dane o inflacji CPI z USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here