Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) po 1,1730 USD, kiedy korekta?
Kurs euro do dolara EURUSD

Początek nowego tygodnia przyniósł dalsze wzrosty na rynku metali szlachetnych, a także umocnienie euro względem dolara. Głowna para walutowa znalazła się powyżej poziomu 1,17 USD, niemniej kurs dotarł do ważnego oporu. Czy to już czas na wykonanie korekty spadkowej?

  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest nieznacznie powyżej wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs euro do dolara utrzymuje się powyżej 1,17 USD
  • Trend wzrostowy na złocie i srebrze utrzymuje się

Kurs euro do dolara (EUR/USD) księguje kluczowy opór

Początek nowego tygodnia zapewnił nam sporo emocji, ceny metali szlachetnych wystrzeliły w górę, a dolar kontynuował złą passę. Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na głównej parze walutowej.

Patrząc technicznie na wykres w ujęciu dziennym, widać, że wczorajsza sesja zakończyła się sporych rozmiarów świecą wzrostową, co nie powinno zachęcać do spadków. Niemniej należy zważyć, że notowania od dłuższego czasu nie wykonały żadnej większej korekty, a aktualnie kurs znajduje się na wysokości szerokiego mierzenia 127,2% Fibonacciego. Dlatego też powrót ceny poniżej poziomu 1,1720 USD może być wykorzystany przez sprzedających do odreagowania po ostatnich silnych wzrostach.

Wykres EUR/USD
EUR/USD dociera do strefy oporu

Dzisiejsza sesja może być chwilą oddechu dla amerykańskiego dolara i przynieść mniej zdecydowane nastroje – kolejnym impulsem na rynku walutowym może być jutrzejsze posiedzenie FOMCkomentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Patrząc z kolei na aktualną sytuację pandemiczną, po ustanowieniu rekordów pod koniec ubiegłego tygodnia, obserwujemy nieznaczne cofnięcie w liczbie nowych przypadków. Niemniej nie ulega wątpliwości, że sytuacja wciąż jest poważa, a trend jest wzrostowy. bardzo dobrze pokazuje to poniższy wykres, gdzie wdać średnią z ostatnich 7 dni (niebieska linia).

Liczba zachorowań na koronawirusa 28lipca 2020
Źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 28 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 28 lipca. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W godzinach porannych kalendarz jest całkowicie pusty, z kolei po południu na uwagę zasługuje jedynie publikacja wskaźnika zaufania konsumentów wg Conference Board – godzina 16:00.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here