Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EUR/USD na plusie po EBC, poziom 1,2150 zostanie wybity?Podczas wczorajszej sesji uwaga inwestorów była skupiona na decyzji Europejskiego Banku Centralnego. EBC zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, jednak zwiększył program skupu aktywów. Ostatecznie kurs euro do dolara zakończył wczorajszy dzień na solidnym plusie. Co dalej z notowaniami głównej pary walutowej?

  • Bitcoin w korekcie, notowania kryptowaluty poniżej 18 tys. dolarów o poranku
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones stracił 0,23%, S&P500 zamknął się 0,13% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +0,54%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 40 pkt pod kreską
  • Kurs EUR/USD napiera na opór przy 1,2150 USD

Kurs euro do dolara wybije w górę?

Wczoraj Europejski Bank Centralny zdecydował się zgodnie z oczekiwaniami pozostawić stopy procentowe bez zmian, podniósł on jednak program skupu aktywów (pandemiczny) PEPP o 500 mld EUR i przedłużył go, przynajmniej do marca 2022 roku. Decyzja względnie zgoda z oczekiwaniami, euro umocniło się po decyzji.

Te artykuły również Cię zainteresują
 – Wczoraj EBC przedłużył oraz zwiększył program PEPP, czyli pandemiczny skup aktywów. EBC dostosował również swoje inne programy, jednak doprowadziło to do umocnienia euro. Niemniej para EURUSD pozostała zmienna i udało się jej utrzymać powyżej poziomu 1,2100  – napisali analitycy XTB.

Patrząc na sytuację techniczną na wykresie D1, po kilku dniach korekty doszło do wygenerowania silnego ruchu wzrostowego. Wczorajsza świeca dzienna pokrywa sowim korpusem kilka poprzednich, co wskazuje na przewagę kupujących. Aktualnie notowania ponownie znajdują się na wysokości kluczowej strefy oporowej, która wynika ze zgrupowania dwóch mierzeń Fibonacciego. W przypadku wybicia górą należy oczekiwać ruchu w kierunku współczynnika 88,6%, lub 161,8%.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwal D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 11 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 11 grudnia. Dziś o poranku poznamy dane o inflacji CPI z Niemiec. Na kolejne odczyty przyjdzie nam czekać do godziny 14:30, kiedy opublikowane zostaną wskaźniki PPI z USA. Następnie o 16:00 poznamy indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here