Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EUR/USD coraz wyżej, DAX zawraca po ustanowieniu rekordówPomimo, że w ostatnich dniach uwaga inwestorów skupia się na rynku kryptowalut, tak  sporo dzieje się także na największych indeksach giełdowych, czy chociażby na EUR/USD. Indeksy w USA cofają z historycznych szczytów, podobnie jak DAX, który po osiągnięciu nowych rekordów również nieznacznie zawraca.

  • Bitcoin zbiera się do wykonania kolejnej fali wzrostowej, o poranku utrzymuje się powyżej poziomu 28 tysięcy dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję pod kreską, Dow Jones stracił 0,22%, S&P500 zamknął się 0,21% niżej, a Nasdaq zakończył dzień wynikiem -na poziomie -0,38%, Russell przecenił się najmocniej i stracił 2,14%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia
  • Kurs EUR/USD kontynuuje wzrosty, wczoraj notowania ponownie znalazły się na najwyższych popandemicznych szczytach

Kurs euro do dolara kontynuuje wzrosty

Notowania EUR/USD ponownie znalazły się wczoraj na najwyższych poziomach w tym roku, a dziś o poranku ruch w górę jest kontynuowany, tym samym realizuje się scenariusz przedstawiany w ostatnich analizach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na interwał W1, po wybiciu strefy oporowej przy 1,2160, należy oczekiwać dalszych wzrostów. Najbliższy opór znajduje się przy poziomie 1,2340, gdzie wypada mierzenie 88,6% ostatniej fali spadkowej. W przypadku wybicia górą, droga w kierunku maksimów z 2018 roku zostanie otwarta.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał W1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 30 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 30 grudnia. Dziś o poranku nie poznamy żadnych kluczowych danych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynki. Dopiero podczas sesji amerykańskiej publikowane będą dane z USA, odpowiednio o 14:30, 16:00 i 16:30.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here