Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPoniedziałkowa sesja przyniosła pewien oddech dla indeksów giełdowych. Próba załagodzenia konfliktu handlowego na linii USA – Chiny uspokoiła inwestorów, co doprowadziło do odbicia na rynku akcji. O ile w Azji obserwowaliśmy jeszcze negatywne nastroje, to w Europie i USA przewagę przejęli kupujący, gdzie ostatecznie sesja zakończyła się na nieco ponad 1%. Czego oczekiwać we wtorek? 


Czego spodziewać się na wtorkowej sesji?

Pomimo burzliwej końcówki ubiegłego tygodnia, poniedziałkowa sesja przynosi polepszenie nastrojów. Nie padły jednak żadne konkretne postanowienia, dlatego też korekta jaką obserwujemy na rynku akcji moze okazać się chwilowa. Niemniej Donald Trump ponownie chce porozumienia z Chinami. Poniedziałek przynosi przyzwoite wzrosty na amerykańskich indeksach giełdowych, w nocy wyraźne wzrosty mogliśmy obserwować także na rynku akcji w Azji, co może przełożyć się na dobry początek sesji w Europie. Dzisiejsza sesja nie jest raczej bogata w dane marko, znajdziemy jednak kilka odczytów, które mogą wpłynąć na rynki. Już o 8:00 poznamy wskaźnik PKB dla Niemiec, a po południu warto zwrócić uwagę na wskaźnik zaufania konsumentów z USA – godzina 16:00. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na kursie euro do dolara i niemieckim indeksie giełdowym DAX.

Zobacz także: Kurs CD Projekt najwyżej w historii! Cena akcji CDR powyżej 241 złotych

Kurs euro do dolara wraca do spadków

Ostatni “wyskok” pary walutowej EURUSD w górę jest wyraźnie niwelowany. Wczoraj kurs wrócił ponownie poniżej kluczowej strefy przy 1,1115. Zejście pod strefę powinno skutkować dalszym ruchem w dół. Istnieje spora szansa na ruch w kierunku ostatnich minimów. Z kolei aby mówić o wzrostach para walutowa musiałaby wyjść powyżej linii trendu, wtedy też kurs mógłby zaatakować poziom 1,12000. Jednak na razie wszystko przemawia za dalszymi spadkami.

Wykres EURUSD
EURUSD H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX i formacja oRGR

Na niemieckim indeksie giełdowym rysuje się szeroka formacja odwróconej głowy z ramionami. Piątkowe spadki wyhamowały dokładnie na wysokości wsparcia przy 11460 pkt. Należy jednak pamiętać, że aby mówić o wzrostach, kurs musiałby pokonać opór przy 11830 pkt, a to tego jeszcze daleko. Na razie rynek am problem z lokalnym poziomem 11700 pkt, gdzie wczoraj w godzinach popołudniowych pojawiła się podaż. Niemniej na razie nie widać sygnałów podażowych, dlatego też po dobrej sesji w Azji, możliwe są wzrosty w pierwszych godzinach handlu.

Wykres DAX
DAX H4

Kalendarz makro na wtorek 27 sierpnia

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here