Naga MarketsKurs EUR/USD przed danymi Ifo z Niemiec
kurs euro do dolara powyżej 1,13 USD

Za na nami ciekawa sesja handlowa, po publikacji lepszych wskaźników PMI zarówno dla państw europejskich, jak i USA, na rynku akcji utrzymują się pozytywne nastroje. Inwestorzy w dalszym ciągu ignorują informacje dotyczące koronawirusa, licząc na szybki powrót do normalności. Dziś nie poznamy kluczowych danych makro, dlatego też zmienność może być mniejsza.

  • RBZN zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, racji braku zaskoczenia kurs dolara nowozelandzkiego stracił jedynie około 25 pipsów
  • Indeksy w USA zakończyły sesję na plusie, Nasdaq ponownie znalazł się na najwyższych poziomach w historii zyskując 0,74%, z kolei S&P500 dodał 0,43%, a Dow Jones zamknął się 0,5% wyżej
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na otwarcie niewielką luką spadkową
  • We wtorek odnotowano ponad 140 tys. przypadków zarażeń koronawirusem, niemniej inwestorzy od dłuższego czasu ignorują te informacje

Kurs euro i dolara przed danymi Ifo

Wczoraj pisaliśmy o tym, że kurs EUR/USD odbija od linii szyi układu RGR, zmniejszając szansę na wygenerowanie sygnału spadkowego. Ruch w górę był kontynuowany właściwie przez większą część dnia, przez co doszło także do wybicia lokalnej geometrii 1:1 przy poziomie 1,1307.

Tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy z celem na 1,1400. Dopiero cofnięcie poniżej geometrii mogłoby doprowadzić do ponownego ataku na strefę przy 1,1220. Dziś główna para walutowa powinna być podatna na dane instytutu Ifo, które poznamy o godzinie 10:00.

Wykres EUR/USD
EUR/USD odbija od linii szyi układu RGR

 – Podczas handlu w Azji eurodolar konsoliduje blisko 1,13 USD. Ciekawie prezentują się antypody, gdzie wyraźnie rośnie AUD podczas gdy NZD spada na bazie gołębiego RNBZ. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Kolejny wzrost liczby chorych

Inwestorzy w dalszym ciągu nie przykładają większej wagi do kolejnego wzrostu liczby nowych przypadków koronawirusa. W piątek odnotowano rekordowo wysoką liczbę nowych zarachowań, która wyniosła ponad 180 tysięcy, a wczoraj było to ponad 150 tysięcy, co świadczy o tym, że wirus dalej się rozprzestrzenia i ciężko go powstrzymać.

Tymczasem indeksy giełdowe kontynuują zwyżkę, wczoraj technologiczny Nasdaq znalazł się na najwyższych poziomach w historii.

Liczba zachorowań na koronawirusa 24 czerwca 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 24 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na środę 24 czerwca. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy dużej ilości danych makro. podczas sesji europejskiej inwestorzy powinni się skupić na danych instytutu Ifo , który pokaże obecne nastroje w Niemczech. Z kolei po południu należy zwrócić uwagę na zapasy ropy naftowej, które zostaną opublikowane o godzinie 16:30.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here