Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Po burzliwej poniedziałkowej sesji, wczoraj obserwowaliśmy odreagowanie na rynku akcji. Niemniej sytuacja związana z koronawirusem dalej pozostaje tematem numer jeden wśród inwestorów. Każde nowe doniesienia o mutacji wirusa mogą wpływać na rynkowe nastroje. Dziś poznamy także szereg odczytów z USA, co może wpłynąć na nieco większa zmienność na EUR/USD. Czy trend na głównej parze walutowej zostanie utrzymany?

  • Bitcoin zakończył wczorajsza sesję na plusie, niwelując ostatnie dwie spadkowe świeczki D1, co przemawia za dalszą zwyżką
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones i S&P500 zamknęły się pod kreską, z kolei Nasdaq i Russell zyskały
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji, 
  • Kurs EUR/USD po 1,2180 USD w środę o poranku

Kurs euro do dolara broni wsparcia przy 1,2160

O ile dzisiejsza sesja europejska nie zapowiada się ciekawie ponieważ w kalendarzu nie znajdziemy żadnych ważniejszych odczytów, tak po południu poznamy szereg danych z USA, co może się przełożyć na nieco większą zmienność na kursie euro do dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ten tydzień rozpoczął się od wyraźnych spadków, w poniedziałek EUR/USD zanurkował, jednak do końca sesji ruch w dół został wymazany. Z kolei wczorajsza sesja zakończyła się pod kreską, przez co istnieje ryzyko na ponowny atak wsparcia przy 1,2160 USD. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki nie dojdzie do pokonania tego poziomu, główny trend pozostaje wzrostowy. Niemniej w przypadku złamania w dół, większa korekta w kierunku 1,20 USD ma szasnę się pojawić.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał W1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 23 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 23 grudnia. Dziś o poranku nie poznamy kluczowych odczytów. Na ważniejsze dane przyjdzie nam czekać do sesji amerykańskiej, o 14:30 będą to między innymi dane o bezrobotnych, z kolei o 16:00 – dane z rynku nieruchomości i wskaźnik nastrojów konsumentów, a to 16:30 – o zapasach ropy naftowej. W dalszym ciągu istotne dla inwestorów będą doniesienia dotyczące koronawirusa i Brexitu.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here