Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami ostania sesja handlowa w tym tygodniu. W ostatnich dniach poznaliśmy sporo kluczowych danych makro, jaki i decyzje kilku banków centralnych. Z kolei dziś inwestorzy będą się skupiać na danych o sprzedaży detalicznej z Kanady i Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Indeksy w USA zakończyły czwartkową sesję pod kreską, Nasdaq stracił 1,27%, S&500 przecenił się 0,84%, a Dow Jones zamknął się 0,47% niżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na płaskie otwarciu europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD wybronił wsparcie przy 1,1750 USD
  • Natgas przecenił się wczoraj ok. 10%

Kurs EUR/USD broni istotnego poziomu wsparcia

Przed nami ostatnia sesja ciekawego tygodnia handlowego, w ostatnich dniach poznaliśmy decyzje w sprawie stóp procentowych FED, BoE, i BoJ, przez co mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność, mimo, że żaden z banków nie zdecydował się na zmianę swojej polityki. Dziś przed nami prawdopodobnie spokojniejsza sesja, kalendarz makro nie zawiera wielu kluczowych odczytów. Niemniej trzeba pamiętać, że dziś “Trzy Wiedzmy”, a więc trzeci piątek września, przez co na całym świecie wygasają serie kontaktów na akcje, indeksy, opcje, itd. Dlatego też pomimo niezbyt ciekawego kalendarza, istnieje ryzyko wystąpienia pewnych anomalii.

Patrząc technicznie na wykres głównej pary walutowej, wczoraj doszło do obrony kluczowego poziomu wsparcia. Dlatego też w dalszym ciągu możemy mówić o tendencji wzrostowej w długim terminie. Z kolei w krótszym terminie możliwa jest dalsza konsolidacja pomiędzy 1,19, a 1,1750.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Patrząc na wykres D1, wsparcie przy 1,1750 pozostaje aktualnie kluczowe, znajduje się tutaj dolne ograniczenie układu 1:1. Poziom ten był ponownie testowany wczoraj, gdzie pojawili się kupujący. Dopiero jeśli dojdzie do wybicia dołem, droga w kierunku 1,1580 zostanie otwarta. Miejsce to wynika z szerokiego układu geometrycznego oraz mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 18 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 18 września. Podczas dzisiejszej sesji kalendarz nie obfituje w kluczowe dane makro. W piątek warto zwrócić uwagę na dane o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii, które zostaną opublikowane o godzinie 8:00. Ten sam odczyt dla kanady poznamy z kolei o godzinie 14:30.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here