Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj w godzinach wieczornych wypowiadał się jeden z członków Fed – Williams. Powiedział, że lepiej jest stosować środki zapobiegawcze, w stosunku do stóp procentowych, niż czekać aż nadejdzie katastrofa. Oznacza to, że USA będzie podejmować kroki w momencie kiedy gospodarka znajdzie się w tarapatach. Członek FOMC Dodał także, że niska inflacja jest obecnie spowodowana problemami systemowymi. Po słowach Williamsa mogliśmy obserwować wyraźne spadki na rynku dolara. Przełożyło się to także na spadek rentowności obligacji i zakupy na rynku akcji. Euro (EUR) i funt (GBP) ruszyły w górę. Dziś kalendarz nie zawiera dużo odczytów, niemniej jest kilka pozycji, na które powinniśmy zwrócić uwagę. O godzinie 8:00 publikowany będzie wskaźnik PPI dla Niemiec. Jeśli chodzi natomiast o sesję amerykańską, warto przyjrzeć się danym z Kanady o godzinie 14:30 – sprzedaż detaliczna. Ponad to o 16:00 poznamy wskaźnik nastroju konsumentów, a godzinę później przemawiać będzie członek FOMC – Ballard. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i indeksie dolara.


Kurs dolara w dół (indeks USD)

Kurs dolara ruszył wczoraj w dół po słowach Williamsa. Patrząc jednak na wykres technicznie, spadki są konsekwencją obrony strefy oporowej przy poziomie 97,20. Aktualnie ruch wyhamował na wsparciu przy 96,40. Jeśli strefa zaznaczona kolorem zielonym będzie broniona, istnieje szansa na ponowny ruch w górę. Spoglądając szerzej, widać potencjalną formację odwróconej głowy z ramionami. jednak sygnał wzrostowy pojawi się tutaj dopiero w momencie wybicia linii szyi czyli pokonania wspominanego poziomu 97,20. Jednak jeśli kurs będzie spadał i utrzyma się poniżej 96,40, droga do dalszych spadków zostanie otwarta.

  • Indeks dolara w dół po wypowiedzi Williamsa
  • Cena poniżej średniej SMA55
    indeks dolara

DAX utrzymuje tendencję spadkową

Dax utrzymuje się poniżej kluczowej bariery podażowej przy 12 400 pkt. Wczoraj doszło do zrealizowania zakładanego scenariusza. Mianowicie rynek wykonał korektę do poziomu 12 290 pkt, gdzie pojawili się sprzedający. Poziom ten pozostaje kluczowym oporem na dzisiejszą sesją. W nocy możemy obserwować jednak odbicie, ponownie testowany jest opór przy 12 290 pkt. Jeśli dojdzie do wybicia górą, rynek moze ruszyć ponownie w okolice wspomnianego poziomu 12 400 pkt. Jeżeli chodzi o wsparcie, pozostają nim wczorajsze minima, ich pokonanie powinno otworzyć drogę w kierunku okrągłego poziomu 12 000 pkt.

Indeks DAX

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Nasdaq ma miejsce na korektę

Indeksy giełdowe rozpoczęły w tym tygodniu korektę spadkową. Dynamika jest jednak bardzo słaba, pomimo sprzyjających czynników, jak chociażby ostatnie wypowiedzi Donalda Trumpa, co do możliwości wprowadzenia kolejnych ceł. Niemniej rynki wyraźnie czekają na poważniejszy impuls do spadków. Póki co zmienność spada, a indeksy utrzymują się w rejonach ostatnich szczytów. Taka sytuacja oczywiście sprzyja większemu momentum, jednak nie wiadomo kiedy się takie pojawi. Technicznie scenariusze dla indeksu NASDAQ zostają więc takie same. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, które może powstrzymywać większą wyprzedaż. W nocy indeksy kontynuowały wzrosty.

Indeks Nasdaq

Kalendarz makro na piątek 19 lipca

kalendarz makroekonomiczny 19 lipca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here